Україна
Війна з Росією

Керував операцією із захоплення Чорнобильської АЕС - генерал-майору Росгвардії повідомлено про підозру

Перший підозрюваний у справі про взяття під контроль Державного спеціального підприємства «Чорнобильська АЕС» – генерал-майор Сергій Бураков.

Керував операцією із захоплення Чорнобильської АЕС - генерал-майору Росгвардії повідомлено про підозру - зображення

Перший підозрюваний у справі про взяття під контроль Державного спеціального підприємства «Чорнобильська АЕС» – генерал-майор Сергій Бураков. Він начальник центру спеціального призначення сил оперативного реагування й авіації Федеральної служби військ Національної гвардії Російської Федерації, який керував захопленням стратегічного об‘єкту безпосередньо на місці.

Отримавши повний контроль над ЧАЕС, він фактично взяв у заручники колектив. Російський генерал перешкоджав проведенню зміни персоналу, змусивши людей тривалий час працювати цілодобово, без можливості елементарно вчасно поїсти чи отримати меддопомогу.

Вільно пересуватися територією станції працівники теж не могли. Крім того генерал-майор РФ віддавав накази підлеглим військовослужбовцям облаштовувати вогневі позиції та території станції та за її межами.

Ці точки готувалися в місцях з підвищеною небезпекою, де навіть не можна було пересуватися.

Силами Вишгородської окружної прокуратури Київської області та слідства тепер російський генерал офіційно підозрюваний у посяганні на територіальну цілісність і недоторканість України та веденні агресивної війни (ч. 3 ст. 110, ч. 2 ст. 437 КК України).

Про це повідомила генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.