Новини
Суспільство
Екологія
Повітря

Карантин не допоміг: викиди парникових газів на планеті продовжують зростати


Промисловий спад, викликаний пандемією COVID-19, не призвів до зниження рекордних рівнів вмісту парникових газів, що утримують тепло в атмосфері Землі, підвищуючи температури і призводячи до екстремальніших погодних умов, а також танення льоду, підвищення рівня моря та закислення океану.

Фото: pixabay.com

Такі невтішні дані опублікували на сайті Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО).

Ще навесні вчені висловлювали думки, що зниження забруднення повітря через карантин може врятувати більше життів, ніж забере COVID-19. Проте ймовірно такий оптимістичний прогноз не виправдається.

Пандемія та масова самоізоляція в 2020 році дійсно скоротили викиди парникових газів на 4,2–7,5%, а протягом найбільш інтенсивного періоду зупинки роботи підприємств – на 17%. Тим менше, це не призвело до значного зниження викидів у глобальному масштабі. Рівень вмісту СО2 в атмосфері продовжує зростати, хоча і не такими швидкими темпами (на 0,08–0,23 проміле в рік менше).

«Тимчасове зниження викидів вуглекислого газу укладається в річну мінливість, яка дорівнює одній ppm, і в короткостроковій перспективі неможливо відрізнити вплив режиму ізоляції від природних флуктуацій», – підкреслюють метеорологи.

Про те, що пандемія коронавірусу не зупинила глобальні зміни клімату на планеті стало зрозуміло ще восени. Як повідомляв «Погляд», цьогорічний жовтень став третім серед найтепліших на Землі

Нагадаємо, ще влітку Білл Гейтс заявив, що в найближче десятиліття планету чекає криза, яка виявиться куди гіршою нинішньої пандемії коронавірусу. Новою проблемою для людства, на думку засновника Microsoft, стане зміна клімату.