Кабмін схвалив: підписання угоди про корисні копалини зі США (ВІДЕО)
Угоду про корисні копалини від України підписуватимуть віцепрем’єр-міністр, міністр економіки Юлія Свириденко або міністр закордонних справ Андрій Сибіга.
Про це йдеться у розпорядження № 164-р Кабінету міністрів.
"Схвалити проєкт Двосторонньої угоди про встановлення правил та умов інвестиційного фонду відбудови. Уповноважити першого віцепрем’єр-міністра — міністра економіки Юлію Свириденко або міністра закордонних справ Андрія Сибігу підписати зазначену угоду".
26 лютого Кабінет міністрів схвалив угоду між Україною і США про природні ресурси і рішення, необхідні для підписання угоди між Україною та США.
Згідно з угодою:
Україна та США створюють Інвестиційний фонд відбудови, який буде спільною власністю та спільно управлятиметься урядами обох наших країн.
Українські надра та ресурси залишаються українськими, вони не передаються ні у власність США, ні будь-кому іншому.
Україна буде вносити до Фонду 50% майбутніх надходжень від своїх природноресурсних активів.
США робитимуть внески до Фонду у вигляді коштів, фінансових інструментів та інших активів, критично важливих для відбудови України.
Зібрані Фондом кошти будуть інвестуватися виключно в проєкти відбудови України. Фактично йдеться про Фонд для майбутніх поколінь українців.
В угоді враховані наші зобов'язання в межах євроінтеграційного процесу.
Раніше 26 лютого прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що угода між США та Україною про корисні копалини та рідкісноземельні метали вже опрацьована.
Президент Володимир Зеленський підтвердив, що угода між Україною та США про корисні копалини та рідкісноземельні метали погоджена. За словами Зеленського, в погодженій угоді немає пункту про "500 млрд доларів".
Як пояснив Зеленський, Україна та США вказані як співвласники фонду, в який Україна передаватиме 50% доходу від майбутнього видобутку корисних копалин та рідкісноземельних металів.
Президент також заявив, що урядовці "непогано" оцінили угоду між Україною та США. Головне, що Україна не вказана в угоді як боржник США.
Зеленський також повідомив, що в угоді не вказані всі гарантії безпеки, які хоче Україна. Та в тексті йдеться, що США підтримують "зусилля України отримати гарантії безпеки, необхідні для сталого миру".
Нагадаємо, адміністрація президента США Дональда Трампа передала Україні "покращений" проєкт угоди про корисні копалини. Видання зазначає, що джерела і з української, і з американської сторін повідомили, що тепер угода має більш реалістичний вигляд.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.