#міська рада #міська рада #Розслідування #ірпінь #Карплюк #міська рада #Розслідування #Діти #ірпінь #міська рада #Освіта #ірпінь #екологія #ірпінь #історія #міська рада #Освіта #ирпень #Діти #ірпінь
Новини
Україна
Довкілля

Кабмін обмежив вирубку лісу в Карпатах

10.12.2020 1 Бобрик1 Юлія1 0

Уряд затвердив проєкт змін до низки документів, які регулюють рубки в Карпатах та в заповідних лісах.

Фото: pixabay.com

Про це повідомили на Урядовому порталі.

9 грудня Кабмін ухвалив постанову, яка вносить зміни у низку нормативних актів, що регулюють проведення рубок в українських лісах. Це дозволять зберегти ліси Карпат та природно-заповідного фонду.

Чому це важливо?

Прийнята постанова допоможе запровадити сучасні європейські підходи до збереження лісів в Україні. Що в свою чергу дозволить зберігати важливі для флори та фауни дерева.

«Затверджені зміни до законодавства спрямовані на обмеження тих видів рубок, за яких відбувається найбільше зловживань», – пояснюють в UNCG.

«Серед старовікових високогірних лісів природного походження є значна кількість попередньо ідентифікованих пралісів, чий офіційний статус не був погоджений лісовими господарствами через формальну невідповідність визначеним критеріям пралісів. Проте, це не скасовує їхню велику природоохоронну цінність. Відтепер масштаби господарської діяльності в них будуть обмежені», – також коментують новину на Facebook-сторінці WWF-Україна.

Які зміни чекають ліси Карпат?

Фото: pixabay.com

Постанова дасть можливість поліпшити практики ведення лісового господарства, адже відтепер:

  • суцільні санітарні рубки в захисних лісах Карпат заборонені;
  • лісовідновні рубки в Карпатах заборонені;
  • вилучення мертвої деревини в заповідних лісах значно обмежене;
  • прохідні рубки в заповідних лісах значно обмежені;
  • суцільні санітарні рубки здебільшого зараховуються до розрахункової лісосіки (ліміту на заготівлю деревини).

Що далі?

В Уряді запевняють, що прийняття цієї постанови стане першим кроком до кардинальних реформ у лісовому господарстві, впровадження нових правил заготівлі деревини та відтворення лісів.

Також вже розпочато роботу в іншому напрямку. Відомо, що Комітет з питань екологічної політики та природокористування вже розглядає ряд законопроектів щодо рунку деревини, зокрема № 4197 та № 4197-1.

«Перед нами чітко постала необхідність забезпечення прозорості та конкурентоспроможності  продажів на ринку деревини. Також  наразі немає єдиного джерела інформації про ринок деревини, яке б відображало повні дані від моменту видачі дозволу на рубку до продажу. Саме тому були й розроблені вище зазначені законопроєкти», – повідомив на своїй Facebook-сторінці голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко.

Ці законопроєкти передбачають свторення Лісового порталу з відкритою інформацією про ринок, визначить процедури проведення продажів деревини та врегулює відповідальності за порушення законодавства всіма учасниками ринку.

Як повідомляв «Погляд», цьогоріч в Україні запустили державну інвентаризацію лісів. А нещодавно було створено онлайн-мапу пралісів.

Також нагадаємо, що з 10 грудня, у різдвяно-новорічний період 2021 року, на всій території України посилять охорону хвойних насаджень.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини - обов'язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.