Культура
Україна-суспільство
Хороші новини

Історик Андрій Портнов став членом Українського ПЕН


Український історик, редактор, есеїст, перекладач Андрій Портнов став членом українського ПЕН - PEN Ukraine. ПЕН виступає проти будь-яких форм дискримінації та обмеження свободи слова, сприяє порозумінню між народами і захищає культурну спадщину людства. #PEN_new_members

Головні критерії для вступу в ПЕН – поділяти цінності організації, перелічені в її Хартії, та мати бажання сприяти розвитку літератури і захищати свободу слова в Україні та світі. Тож до Українського ПЕН сьогодні входять не лише письменники, а й правозахисники, перекладачі, журналісти, науковці-гуманітарії, видавці та культурні менеджери.

"Андрій Портнов - один із найавторитетніших сучасних українських істориків, автор п'яти книг і понад 200 публікацій, в яких зачіпає непрості питання української та європейської історії. Книжка Андрія Портнова “Наука у вигнанні” була відзначена премією ім. Єжи Ґедройця, а збірник есеїв “Історії для домашнього вжитку” отримав премію ім. Юрія Шевельова та був визнаний “Книжкою року 2014” у підномінації “Українська гуманітаристика”. Щасливі вітати Андрія Портнова у спільноті Українського ПЕН!

Андрій Портнов останні роки викладає в Німеччині. Вчений є автором більше 150 наукових публікацій з історії української історіографії, польсько-українсько-російських взаємин, проблематики пам'яті в Європі. Веде регулярні інтернет-блоги на сайтах "Уроки истории" та "Ab Imperio". Перекладач наукових книжок з англійської.

У чому полягає діяльність Українського ПЕН?

Діяльність Українського ПЕН спрямована насамперед на захист свободи слова та прав авторів, сприяння розвитку літератури та міжнародному культурному співробітництву. ПЕН в Україні організовує правозахисні акції, ініціює написання відкритих листів та звернень, пов’язаних із порушенням прав та свобод авторів. Окрім того, Український ПЕН має свої премії – Премію імені Юрія Шевельова за найкращу українську книжку есеїстики та Премію імені Василя Стуса за особливий внесок в українську культуру та стійкість громадянської позиції. Також ПЕН заснував Харківську літературну резиденцію, Дискусійний ПЕН-клуб та організовує в Україні щорічну зустріч Центрально-Східноєвропейських ПЕН-центрів.

Чим Український ПЕН відрізняється від інших професійних літературних об’єднань?

Головним критерієм для вступу в ПЕН є не кількість виданих книжок і навіть не рекомендації колег, а заява, в якій майбутній член організації обіцяє дотримуватися принципів, перелічених у Хартії ПЕН. Вступаючи в ПЕН, його члени зобов’язуються робити все можливе для того, щоби розвивати літературу та протистояти будь-яким формам утисків свободи слова та вираження поглядів в Україні та світі. Головним питанням у ПЕН є “Що я можу зробити для інших?”, а не що “ПЕН може зробити для мене?” Тому, на відміну від інших професійних організацій, в основі ПЕН – спільні цінності.

#PEN_new_members

Джерело