Новини
Україна
Київ

Іноземці забрали немовлят із київського готелю, які народжені сурогатними матерями-українками

10.06.2020 Оксана Кириленко 0

Через закриті кордони іноземці не могли забрати діток й немовлята перебували у київському готелі “Венеція”.

Мама немовляти Андреа Діаз з чоловіком та сином Ігнасіо, Київ, 10 червня 2020 року
Фото: Макс Левін/hromadske

Лише після послаблення карантину 6 пар із Аргентини та Іспанії отримали своїх дітей, народжених сурогатними матерями з України.

Про це повідомляє кореспондентка hromadske

46-річна Андреа Діаз з Буенос-Айрес розповіла, що народження сина Ігнасіо було справою останніх 10 років. Дев’ять років вона та чоловік Фернандо намагались стати батьками, пройшовши близько 12 терапій та шість вагітностей. Лікарі були безсилі, а офіційний діагноз поставити не могли. Пара намагалась також усиновити дитину, але, за словами жінки, аргентинська юрисдикція в питаннях усиновлення дуже нечітка — чекати можна 10 років або все життя. За кордоном зазвичай пропонують одразу кількох дітей разом для усиновлення, що для сім'ї аргентинки було складно фінансово.

Відтак вони з чоловіком вдалися до сурогатного материнства. Вибір був між Україною та США, але порівнявши надання послуг, умови та ціну, зупинилися на Україні.

«Україна надала нам усі технологічні можливості для того, щоб це зробити тут. Це чудове місце», — розповіла аргентинка. Тримаючи на руках півторамісячного Ігнасіо, Андреа розплакалася і сказала: «У мене все питають “що ви відчуваєте?”. Як я можу сказати, що я відчуваю? Я усе відчуваю!».

Зауважимо, що коли стало відомо про немовлят у готелі, в Міністерстві соціальної політики України повідомили, що ініціюють законодавче посилення захисту прав дітей, народжених сурогатними матерями.