Новини
Україна
Здоров'я
Культура
Світ-суспільство
За кордоном

ЄС надав українським митцям 800 000 євро грантової підтримки

28.07.2020 Косянчук Інна 0

Під час пандемії коронавірусу Євросоюз у співпраці з німецьким Goethe-Institut Ukraine реалізував найбільший в історії України онлайн-хакатон, який об’єднав понад тисячу фахівців у сфері IT та культури.

Скріншот з Фейсбук-сторінки European Union in Ukraine

«Пандемія коронавірусу уже кілька місяців перешкоджає роботі культурних інституцій у найширшому значенні: від сільських бібліотек до великих фестивалів. Митці, працівники культури та їхні родини були позбавлені джерела ходу через вимушену паузу. Ми швидко відреагували, коли почалася криза, ЄС і наш House of Europe підготували й запустили спеціальний пакет грантів та програм на суму 800 000 євро. У результаті культурні інституції майже з усіх регіонів України отримали фінансову підтримку для нових захопливих проєктів або просто для пристосування своєї роботи до нових реалій», – зауважив у своєму відеозверненні Посол ЄС в Україні  Матті Маасікас.  

Понад тисячу митців отримали фінансову допомогу для нових проєктів, а фахівці культури - індивідуальні разові стипендії. Про це повідомляється на Фейсбук-сторінці European Union in Ukraine.

Пан Матті Маасікас підкреслив, що ЄС продовжить підтримувати митців, культурні інституції та креативну індустрію в Україні.

Як сьогодні повідомив "Погляд", Україна святкує 1032-річчя Хрещення Русі.