Блоги

Олексій Василюк: 17 заповідних ділянок на Жуковому острові повертаються громаді Києва

02.10.2022
Верховний Суд України ухвалив відповідне рішення. Ще в 2000-х роках 3 гектари острова безоплатно передали для забудови. Почалися судові справи щодо повернення цих земель Києву.

Олексій Василюк: 17 заповідних ділянок на Жуковому острові повертаються громаді Києва - зображення

Верховний Суд України ухвалив відповідне рішення. Ще в 2000-х роках 3 гектари острова безоплатно передали для забудови. Почалися судові справи щодо повернення цих земель Києву.

Понад 5 років боротьби призвели до перемоги: заповідні ділянки повернулися громаді столиці. Нагадаємо, що Жуків острів – унікальний природний комлекс у Голосіївському районі Києва.

Острів – це 1630 га заповідної території, а заразом і домівка для для понад 120 червонокнижних видів рослин та тварин.

Радіємо, що в такий час все-таки є гарні новини на природоохоронному фронті. Також тішить, що наші звернення до Генпрокурора в минулому призвели до реальної перемоги.

Особисто для мене ця боротьба тривала з 2008. Саме тоді я вперше був свідком в кримінальній справі по дерибану земель заказника "Острів Жуків". Було багато судів.

Ділянки забирали у олігархів, але віддавали комусь новому, нові суди.... Коротше лишалось тільки кілька ділянок (це не останні, ще Межигірря 2 не повернуто, але там забудова)... потім був процес, що увійшов в історію як "справа олеся довгого" (за яку він так не був покараний, як і всі винні в роздачі земель заказника), я там теж був свідком.

Щороку новими і новими скаргами ми підтримували боротьбу за острів Жуків. в 2021 році територія заказника мала би святкувати своє сторіччя адже саме ця земля і ці озера (Конча і Заспа) стали колись першим україсньким заповідником "Конча-Заспа".

і ось сьогодні остаточна крапка: рішення Верховного Суду про повернення державі території заказника.

І ось сьогодні остаточна крапка: рішення Верховного Суду про повернення державі території заказника.

Дуже шкода, що 2 роки тому деякі депутати послухали що їм навішав на вуха Борейко і створили поверх існуючого заказника - новий, втричі менший. тепер існують обидва і створення більш нового задумане для того щоб легітимізувати ось ці ділянки, які зараз повернув Верховний Суд.

Розумійте як хочете - але я підозрюю в цьому дуже сильну зраду (в створенні маленького заказника поверх великого).

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.