Новини
Україна
Екологія
Дати
Вода

До 2050 року Україні можливо доведеться імпортувати питну воду


Близько 3,6 мільярда людей у світі страждають від нестачі чистої питної води. Проблема нестачі води очікує і на Україну.

Про це повідомив на своїй Facebook0сторінці голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.

Щорічно 22 березня у світі відзначають Всесвітній день водних ресурсів або Всесвітній день води.

Хоча 70% земної поверхні вкрито водою, 97,5% –це солона вода. З решти 2,5% прісної води, майже 68,7% – замерзла вода крижаних шапок і льодовиків. Тільки один відсоток від загального обсягу водних ресурсів планети доступний для використання людиною. На сьогоднішній день більше чимало людей не мають джерел питної води поблизу місць проживання, а половина населення планети не має доступу до безпечної води, скоро серед них можуть опинитися й українці.

«Проблема нестачі води очікує і на Україну. За даними національної Гідрометслужби, концентрація токсичних сполук в українських річках в 30-40 разів перевищує гранично допустимі норми. Через це, згідно з прогнозами Інституту водних проблем і меліорації, вже до 2050 року Україні доведеться імпортувати питну воду, – зазначив у своєму дописі голова Держекоінспекції Андрій Мальований. – Ця інформація підтверджуються і статистикою Держекоінспекції. Протягом минулого року ДЕІ склала 3777 протоколів про адміністративні правопорушення у сфері водних ресурсів, розрахувавши 188 мільйонів гривень збитків. Це скид небезпечних речовин, недостатньо очищених стоків та засмічення річок».

Як повідомляв «Погляд», нещодавно стало відомо, що Дніпро, головна водна артерія країни, навіть забруднена речовинами, які були заборонені ще у 60-х роках минулого століття. У Дністрі, річковий басейн якого охоплює сім областей України, також виявили 108 забруднювачів, серед яких пестициди, метали та фармацевтичні препарати. До слова, ледь не щодня в Україні зникає одна річка.

Сьогодні близько 3,6 мільярда людей у світі страждають від нестачі чистої питної води. Внаслідок зміни клімату і забруднення річок вже до 2050 року дефіцит ресурсу відчують близько 5 мільярдів жителів Землі. Таким чином, через 30 років майже кожен четвертий житель планети житиме, швидше за все, відчуваючи хронічну або періодичну нестачу прісної води, зазначають у Всеукраїнській екологічній лізі.

«Збалансоване використання водних ресурсів допоможе зберегти водні екосистеми і їх біорізноманіття, вжити заходів щодо боротьби зі зміною клімату, а також сприятиме поліпшенню виробництва продуктів харчування й енергії, забезпеченню економічного зростання».

Всеукраїнська екологічна ліга
Фото: ЦГО ім. Б. Срезневського

Нагадаємо, Міндовкілля збирається «перезавантажити» водну політику України.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.