22.03.2019
Косянчук Інна 0
Одні довірені особи агітують навіть у сусідніх областях, а інші дистанціюються від свого кандидата
Короля, як кажуть, грає свита. А коли він ще кандидат у королі, чи то пак, як у нашому випадку, в президенти держави, то, вочевидь, свита повинна зіграти якнайпереконливіше. Адже переможцем стане лише один. І тут у свиті одним з ключових гравців є довірена особа кандидата в президенти, яка представляє його на тому чи тому виборчому окрузі. Адже саме довіреній особі, даруйте за каламбур, довірена репутація кандидата. На сайті ЦВК оприлюднений список довірених осіб кандидатів на президентських виборах.
«Погляд» поцікавився, кому ж довірили свою репутацію на Київщині найрейтинговіші кандидати на пост Президента України – Юрій Бойко, Анатолій Гриценко, Володимир Зеленський, Петро Порошенко, Юлія Тимошенко.
Ми послуговувалися відкритими інтернет-ресурсами у пошуку інформації про довірених осіб ТОП-кандидатів, а також власними спостереженнями. Не рахували з використанням математичних алгоритмів, але «на око» загальний результат такий. В основному це люди, яких добре знають в регіонах, що охоплюють той чи інший виборчий округ – підприємці, громадські діячі, авторитетні, а то й певним чином одіозні персони. Значно менше серед довірених осіб людей, знаних на всеукраїнському рівні. А ще є й ті, хто не відомий широкому загалу. Та й вузькому теж. Хіба що дуже вузькому. Загалом найбільше відомих осіб, знаних на всеукраїнському рівні, серед яких і діячі культури, і люди з управлінським чи політичним досвідом – у Петра Порошенка; найбільше «невідомих» – у Володимира Зеленського. Аналізуючи список довірених осіб Юрія Бойка, складається враження, що тут серйозно орієнтувалися на партійну приналежність, приблизно так само, хоч і трохи менше, це стосується довірених осіб Юлії Тимошенко, і ще менше – Анатолія Гриценка. Можливо, для когось нинішній статус – своєрідний трамплін до майбутніх парламентських виборів. А щодо Володимира Зеленського, то кандидат, схоже, і справді (як, до речі, обіцяв) обирав своїх довірених представників шляхом саме "народного голосування".
Серед довірених осіб ТОП-п’ятірки кандидатів – чимало як нинішніх депутатів обласної і місцевих рад, так і колишніх депутатів рад різних рівнів, і, так само немало тих, хто балотувався свого часу, але не пройшов. А ще ми помітили, що серед них є й такі, хто змінювали свої політичні уподобання, а дехто й не раз, належали чи підтримували в різний час різні політичні сили.
І ще одне. Ці вибори вочевидь, будуть найнесподіванішими, бо, як з’ясували колеги-журналісти з руху ЧЕСНО, деякі довірені особи… навіть не виявляють особливої активності щодо просування свого кандидата...
А тепер трохи про кожну довірену особу і по округах.
Довірені особи Юрія Бойка.
Округ №90: Вадим КУШНІР, адвокат, ФОП, який понад 14 років займається консультуванням з питань комерційної діяльності та управління; колишній депутат Білоцерківської міськради від політичної партії "Сильна Україна", також він був помічником народних депутатів-регіоналів.
Округ №91: Костянтин ІВАНЧЕНКО, засновник благодійної організації "Фонд "Сварог", також він є засновником ГО "Рекреаційний комплекс "Сварог" і ГО "Спортивний клуб "Сварог".
Округ №92: Микола ФУРДИЧКА, депутат Київської обласної ради від "Опозиційного блоку", якого обирають до облради уже вчетверте. Згідно декларації НАЗК за 2017 рік, Миколу Фурдичку можна вважати людиною не бідною і справжнім латифундистом, адже задекларував декілька земельних ділянок. Плюс кілька об’єктів нерухомості, а ще корпоративні права.
Округ №93. Леонід КИПИЧЕНКО, пенсіонер, який, за даними руху ЧЕСНО, 2012-го, будучи головою Богуславської райради, балотувався до Верховної Ради від "Партії регіонів», у 2015-му очолив "Опоблок" на виборах до Богуславської райради, у грудні організовував добровільно-примусові поїздки бюджетників на "Антимайдан" у Києві, а в 2015-му безуспішно висувався до облради від "Опозиційного блоку".
Округ №94: Світлана БЕРЕЗА, тимчасово безробітна, депутат Київської обласної ради від "Опозиційного блоку".
Округ №95. Тетяна ПОДАШЕВСЬКА, заступник міського голови Тетієва з гуманітарних питань, депутат Тетіївської міської ради. Перша в Україні жінка – генерал-майор міліції ( звання Президент України Леонід Кучма присвоїв їй 2004 року.) . За часів головування екс-регіонала Анатолія Присяжнюка в ОДА була його заступником, ще раніше – радником очільника "Чорноморнафтогазу".
Округ №96. Роман БУКОВСЬКИЙ, депутат Київської обласної ради (фракція "Опозиційний блок"). 2014-го Буковський безуспішно балотувався до Верховної Ради від "Опоблоку" на 96-му окрузі. Займається будівельним бізнесом на Київщині, зокрема у Вишгородському районі звів кілька житлових комплексів. Серед зазначених в декларації НАЗК за 2018 рік цінних речей – кілька дорогих наручних годинників.
Округ №97. Руслан ПІРСЬКИЙ, тимчасово безробітний. До 2014-го безуспішно балотувався від "Опозиційного блоку" до парламенту, а 2015-го – до Київської обласної ради. 2010-2015 – депутат облради від "Партії регіонів".
Округ №98. Валерій КСЬОНЗЕНКО, безробітний, наразі є депутатом Київської обласної ради. Коли балотувався до облради 2015 року, був президентом ТОВ "Спецвисотмонтаж-БУД". 2010-го його обрали від "Партії регіонів" депутатом Бориспільської міської ради, де він з 2013-го до 2014 року працював секретарем. На момент балотування був головою наглядової ради інвестиційно-будівельної компанії "Місто".
Довірені особи Анатолія ГРИЦЕНКА.
Округ №90. Вікторія ШИШКОВСЬКА. Була депутаткою Білоцерківської міської ради, де входила до фракції "Віче". 2015-го вона вже фігурує як членкиня "Самопомочі". Зараз команда Гриценка позиціонує Шишковську як довірену особу, яка здійснює підприємницьку діяльність.
Округ №91. Роман ГАНЕНКО, засновник Адвокатського бюро "Романа Ганенка". На його сторінці у Facebook будь-яка інформація щодо кандидата в Президенти Гриценка відсутня.
Округ №92. Євген Ковтун, працює в КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги".
Округ №93. Василь САХНО, приватний підприємець. Окрім того, за даними ресурсу YouControl, керує ГО "Патріоти Рокитнянщини" та входить до складу Громадської ради при Рокитнянській РДА.
Округ № 94. В'ячеслав МІШУТА, самозайнята особа. Місцеві сайти інформують, що він провадить адвокатську діяльність. На виборах 2014 року був членом ОВК від кандидата Гриценка.
Округ №95. Дмитро АНДРУЩЕНКО, тимчасово безробітний. Пояснює, що навчався в аспірантурі, а зараз дописує дисертацію "Управління продажем страхових послуг корпоративним клієнтам".
Округ №96. Валерій БЕРНАДІН, пенсіонер. Є депутатом Вишгородської райради, де очолює постійну регламентну комісію. Раніше працював у правоохоронних органах. Як повідомляли ЗМІ, був співробітником ГУ з боротьби з організованою злочинністю й намагався протидіяти незаконному ввезенню до країни кави, яку завозили під виглядом гуманітарної допомоги. Бернадін є одним з небагатьох довірених осіб кандидата, хто 2018 року переказав партії Гриценка власні гроші – трохи менше 3 000 гривень.
Округ №97. Олександр ВЕЛИКОДНИЙ, пенсіонер. 2015-го безуспішно балотувався до Київської обласної ради, 2014-го – до Верховної Ради від "Громадянської позиції", 2006 року – до парламенту від "БЮТ", а 2002-го – від партії "Яблуко". Крім того, він був помічником нардепа-комуніста та трьох народних депутатів від ВО "Батьківщина". Був депутатом Київської облради з 2006 до 2010 року.
Округ № 98. Дмитро СУЛІМА, самозайнята особа. До 2017 року, за даними сервісу Opendatabot, був керівником фермерського господарства "Ревочі".
Довірені особи Володимира ЗЕЛЕНСЬКОГО
Округ №90. Ігор БОЖЕНКО, безробітний. У соцмережі Facebook оприлюднив фото з офісу “ЗеКоманди”, який запрацював у місті 6 березня.
Округ №91. Тетяна ПОНОМАРЕНКО, працівниця комунального закладу облради “Київська обласна психоневрологічна лікарня №2”.
Округ №92. Юлія СОБАЧКО, вчителька математики та інформатики Узинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. На своїй сторінці у Facebook викладачка не поширює інформації про Зеленського та не афішує своєї причетності до кандидата. 2017-го невдало балотувалася до Узинської міської ради від партії “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка. 2012-го була довіреною особою на 92-му окрузі партії “Нова політика”, яку очолював Володимир Семиноженко, котрий працював віце-прем’єром в уряді Анатолія Кінаха.
Округ №95. Євген ДАНИЛОВ, юрист, члену ГО “Асоціація правників України”, працівник ТОВ “Емерджекс Аутсорсінг”
Округ №93. Ірина МЕЛЬНИК, працівниця юридичної фірми “Кушнір, Яким’як та партнери”.
Округ №94. Володимир ПІДДУБНИЙ, доктор технічних наук, професор кафедри технології та організації ресторанного господарства Київського національного торговельно-економічного університету. 2002-го безуспішно балотувався до Верховної Ради від Соціал-демократичної партії України (об’єднаної).
Округ №96. Ростислав КОВАЛЬ з адвокатського об’єднання “Стоїк”.
Округ №97. Микола ГАЛУШКО– директор ТОВ “Галід”, основною діяльністю якого є приватні охоронні служби.
Округ №98. Павло КОНОВАЛОВ – керівникТОВ “Геліополіс Україна” – підприємтва з виробництва та продажу меблів.
Довірені особи Петра ПОРОШЕНКА
Округ №90. Галина СКЛЯРОВА, вчителька української мови та літератури Білоцерківського колегіуму яка також керує цим навчальним закладом. Як членкиня партії "Солідарність" 2015 року вона безуспішно балотувалася до Білоцерківської міської ради. Вдячна Порошенку за створення єдиної помісної церкви. Від нього чекає й на закон про українську мову.
Округ №91. Ахтем СЕІТАБЛАЄВ, котрий зняв кінофільм "Кіборги". Актор і телеведучий, заслужений артист АР Крим, наразі працює в Театрі драми та комедії на лівому березі Дніпра. У соцмережі Facebook він запитує, чи повинна публічна особа, якою він себе вважає, казати публічно про свої політичні вподобання, на що журналіст Руху ЧЕСНО Сергій Огородник зауважив, що Сеітаблаєв може висловлювати свою позицію, оскільки офіційно є довіреною особою Петра Порошенка на виборах.
Округ №92. Сергій ФОМЕНКО, підприємець, який є солістом гурту "Мандри". Він агітує не лише на Київщині, а й уже встиг побувати на Полтавщині. А 9 березня виступив з концертом на зустрічі Порошенка з виборцями в Черкасах.
Округ №93. Ігор КОЗЛОВСЬКИЙ, науковий співробітник Інституту філософії ім. Г.Сковороди НАН України. Впродовж двох років був у полоні в бойовиків у Донецьку, його визволили наприкінці 2017 року, обмінявши на бойовиків з Донбасу, яких утримувала українська сторона.
Округ №94. Георгій ЦАГАРЕІШВІЛІ, депутат Київської обласної ради від "БПП" обраний від Обухова, двоюрідний брат заступника міністра регіонального розвитку Лева Парцхаладзе, раніше фракцію "БПП" в облраді очолював Парцхаладзе, але після його призначення на посаду в міністерстві її головою став Цагареішвілі. Є генеральним директором ТОВ "Інвест Капітал Девелопмент". Також був помічником на громадських засадах нардепа від "Партії регіонів" Вадима Столара, відомого київського забудовника і фігуранта сумнозвісної справи навколо афери під кодовою нгазвою "Еліта-центр".
Округ №95. Роман ХОРОЛЬСЬКИЙ, також зазначений на сайті ЦВК як акредитований представник газети "Правова столиця", що викликає у громадськості запитання – чи може довірена особа кандидата писати незаангажований матеріал як журналіст?
Округ №96. Віталій ЧЕРНІЛЕВСЬКИЙ, юрист, адвокат, керівник і засновник приблизно десяти адвокатських компаній та громадських організацій, зареєстрованих у Житомирі, Ірпені та Бучі. Пов'язаний з депутатом Ірпінської міськради від "Нових обличь" Юрієм Денисенком, який до 2018 року був заступником екс-голови Київської ОДА Олександра Горгана. Чернілевський був радником Денисенка під час його перебування на посаді заступника очільника КОДА. До цієї посади Денисенко був секретарем Ірпінської міської ради і "засвітився" у кількох корупційних скандалах, про які ІА "Погляд" писав тут.
Округ №97. Ірина НЕЧАЄНКО, працює в ТОВ "Светкомплект Україна". З 2012-го є помічницею на громадських засадах народного депутата від партії "УДАР" Павла Різаненка, обраного на цьому ж окрузі.
Округ №98. Віталій ЯРЕМА, відома особистість, у 2014-2015-х був Генпрокурором. Був депутатом ВРУ трьох скликань, представником "Нашої України", НУНС, "Батьківщини», на початку 2018 року став заступником керівника обласної парторганізації "БПП" Ігоря Кононенка.
Довірені особи Юлії ТИМОШЕНКО
Округ №90. Михайло КОРОТЮК, який на місцевих виборах 2015 року безуспішно балотувався до Київської міськради від ВО "Батьківщина". Верховній Раді VI скликання був помічником нардепа від "Батьківщини" Вадима Коротюка.
Округ №91. Микола ШВИДКИЙ, який належить до керівництва місцевого осередку партії. Раніше очолював Макарівську РДА.
Округ №92. Маріанна ОВДІЄНКО, тимчасово безробітна.
Округ №93. Олексій МУРАВСЬКИЙ, депутат Миронівської ради, працює в Національному університеті біоресурсів і природокористування України, доцент кафедри банківської справи та страхування. У 2015-му безуспішно балотувався до обласної ради від ВО "Батьківщина". 2019-го на проміжних місцевих виборах був першим номером у списку "Батьківщини" до Миронівської міської громади.
Округ №94. Петро КОРОБЕНКО, очолює Обухівський медичний коледж, який є комунальним вищим навчальним закладом Київської облради.
Округ №95. Олександр НІГРУЦА, депутат облради. Він пройшов до ради від Петропавлівської Борщагівки та селища Чайки як представник ВО "Батьківщина". Є членом комісії з питань містобудування й архітектури. Керує ТОВ "АРХ-БУД». На сайті Петропавлівської Борщагівки депутат зазначений як член виконкому. Є директором футбольного клубу "Чайка" та членом виконкому Києво-Святошинської районної федерації футболу, засновник обслуговуючого кооперативу "Околиця".
Округ №96. Артем ТЮТЮННИК, депутат Вишгородської міськради від партії "Воля".
Округ №97. Лідія РЕЗНІК, тимчасово не працює. У декларації НАЗК зазначено, що у 2018-му обіймала посаду начальника відділу ведення державного реєстру виборців виконкому Броварської міськради.
Округ №98. Валентин ЛУЧКОВСЬКИЙ, депутат Хмельницької міської ради IV скликання від партії "Демократичний союз". Є керуючим партнером адвокатського об'єднання "Лучковський і партнери".
Джерела: ЦВК, НАЗК, Рух ЧЕСНО, інші інтернет-ресурси.