Новини
Екологія
Земля
Вода
Новини світу

Ґрунт йде з-під ніг: просідання землі загрожує 19% світового населення


Вчені зробили новий прогноз щодо глобальної загрози просідання землі.

Фото: pixabay.com

Про це повідомили в журналі Science.

Згідно з новим прогнозом вчених, просідання земель в результаті виснаження ресурсів підземних вод являє собою глобальну антропогенну небезпеку, яка впливатиме на екологічні, соціальні та економічні чинники. На думку дослідників, 19% світового населення можуть опинитися під загрозою багатьох ризиків через високу ймовірність просідання землі.

Довідка. Просідання земної поверхні – це повільний і небезпечний геологічний процес, який зазвичай відбувається через відкачування підземних вод. Просідання може назавжди знизити ємність водоносних горизонтів, пошкодити будівлі та інфраструктуру і збільшити ризик затоплення в алювіальних районах і прибережних рівнинах.

Дослідники стверджують, що потенційні області просідання загрожують 1,2 млрд жителів планети і 21% великих міст світу. Більш того, дослідження показує, що до 2040 року близько 635 млн людей будуть жити в районах, схильних до повеней, де просідання ґрунту може додатково збільшувати ризик повені.

Як повідомляв «Погляд», цьогоріч Західна Україна буквально опинилася в полоні найбільшої повені за всі роки. За попередніми підрахунками, на подолання наслідків негоди, знадобиться щонайменше 3 млрд грн.

Нагадаємо, на думку вчених, зміни клімат можуть призвести до того, що океан затопить землі, де живуть 280 млн чоловік.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.