Госпіталізація хворих із COVID-19 зростає – лікарі працюють понаднормово
У жовтні, порівняно з вереснем, кількість пацієнтів, які були госпіталізовані для лікування COVID-19, стало більше на майже 80%. Через це значно зросло й навантаження на медиків України, а отже, й фінансування таких закладів збільшилось.
Так, впродовж жовтня виявлено понад 180 тис. нових випадків, що вдвічі більше, ніж у вересні, повідомляє Національна служба здоров'я України.
Відповідно й кількість пацієнтів, які були госпіталізовані з COVID-19 у жовтні, порівняно з вереснем зросла на майже 80%. Так, у жовтні на стаціонарне лікування коронавірусної хвороби потрапили 51 082 пацієнти.
Із них потребу підключення кисню мали 55% хворих, 9,5 тис. осіб лікувалися у відділенні інтенсивної терапії, а понад 4 тис. пацієнтів були підключені до апарату ШВЛ. При цьому частка госпіталізованих пацієнтів, які потребували допомоги в умовах інтенсивної терапії, залишилися у жовтні стабільною і становила близько 17%.
Навантаження на лікарів зростає з кожним днем
У НСЗУ також розповіли, що стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19 у жовтні надавали 2 213 медичних команд. У середньому на на одну медичну команду припадає майже 26 пацієнтів. У вересні це навантаження становило понад 16 пацієнтів на медичну команду.
Оскільки рекомендоване навантаження складає 20 пацієнтів на одну команду, медпрацівники працюють понаднормово. Тому з жовтня для оплати такої понаднормової роботи застосовують коригувальні коефіцієнти за завантаженість медичних команд. Зокрема, якщо кількість пацієнтів у місяць перевищує 20 хворих на одну команду, заклад отримує більше грошей. Наприклад, коефіцієнт за надання медичної допомоги понад 60 пацієнтам на команду в місяць складає 2,16. Тобто виплата такому закладу зростає в понад два рази.
У жовтні таких закладів було 20. Найвище навантаження припало на Одеську інфекційну лікарню: там 129 пацієнтів обслуговувала одна команда. Це означає, що одночасно 1 лікар під час своєї зміни надає допомогу майже ста пацієнтам. Таке навантаження на лікарів призводить до значної втоми та вигорання. Тож Національна служба здоров’я рекомендує розширювати кількість команд у лікарнях, які надають допомогу великій кількості пацієнтів. До того ж, маючи більше команд, заклад отримає більшу оплату за медичну допомогу.
На сьогодні договір з НСЗУ на стаціонарне лікування пацієнтів з COVID-19 має 429 медзакладів. У травні таких лікарень було 240. З квітня за стаціонарне лікування пацієнтів з COVID-19 НСЗУ виплатила понад 4,5 млрд грн.
Нагадаємо, 10 листопада додалося ще понад 10 тисяч осіб з підтвердженою коронавірусною хворобою. У зв'язку з цим кількість ліжок збільшать до 83 тисяч.
Через велику кількість хворих на COVID-19 Україна переходить на другий етап реагування на коронавірус.