Головою НБУ призначили Кирила Шевченка
16 липня на засіданні фінансового комітету ВР новим головою Національного банку України призначили Кирила Шевченка. До цього він обіймав посаду голови правління Укргазбанку.
Шевченко, виступаючи з парламентської трибуни, запевнив, що підтримує політику НБУ щодо забезпечення макрофінансової стабільності, але попередив, що політика інфляційного таргетування зазнає змін.
«По-перше, безумовно, я підтримую політику НБУ щодо забезпечення макроекономічної, макрофінансової стабільності банківської системи. Проте в теперішніх умовах цей інструмент має відповідати не лише макрофінансової стабільності, а й створенню умов подальшого економічного зростання», - сказав він.
За призначення на посаду голови НБУ Кирила Шевченка проголосували 332 народних обранців. Це депутати із фракцій "Слуга народу", ОПЗЖ, "Батьківщина", "Довіра", групи "За майбутнє" та 13 позафракційних.
Депутати із фракцій "Голос" та "Європейська солідарність" утримались. Перед призначенням очільника Нацбанку, під час виступу у сесійній залі парламенту представник фракції "Голос" Ярослав Железняк розкритикував процедуру внесення кандидатури голови НБУ: адже, за його словами, ввечері подання внесли, а вранці наступного дня – уже голосування. Нардепи не мали змоги вислухати Шевченка та зрозуміти його план дій, підкреслив Железняк.
Довідка. Кирило Шевченко працював головою правління Укргазбанку з 2015 року. Раніше його кар'єра була такою:
- З жовтня 1995-го по грудень 2006 року у банку "Фінанси і Кредит" пройшов шлях від начальника відділу нормативів до першого заступника голови правління банку.
- З грудня 2006-го по травень 2009 року очолював Державну іпотечну установу, а з травня 2009 року по вересень 2009-го був радником тодішнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко.
- З 2009-го по квітень 2010 року - перший заступник голови правління Укргазбанку.
- У 2012-2014 роках працював радником голови правління Ощадбанку.
- З жовтня 2014-го по травень 2015-го - в.о. голови правління Укргазбанку.
Зазначимо, "Погляд" повідомляв, що очільників Нацбанку та Антимонопольного комітету України парламент звільнив одночасно на початку місяця - 3 липня.