Новини
Головні новини
Боярка
Суспільство
Київщина-суспільство

Генплан Боярки: суттєве збільшення населення, урізання зелених зон та розміщення сміттєсортувального комплексу


22 листопада у Боярці презентували проект Генерального плану міста та провели громадські слухання з цього питання.

Цей документ розробило Державне підприємство “Науково-дослідний і проектний інститут містобудування”.

Захід проводили у сесійній залі Боярської міської ради. Але на слухання прийшло стільки людей, що усім зручно розміститися не було можливості.

Місцеві жителі зазначали, що можна було обрати й більш просторе приміщення. Враховуючи, що загалом кількість населення — майже 34,5 тис.

Мер Боярки Олександр Зарубін, розпочинаючи презентацію, зняв із слухань питання багатоповерхової забудови на площі 0,7 га у парку Шевченка. Там, за його словами, залишається громадська забудова.

Зазначаючи про судові перипетії, він також мотивував це тим, що це питання є болючим для боярчан.

Проектувальники наголосили, що намагалися працювати у створенні документації максимально прозоро, враховували державні, громадські та приватні інтереси.

А також вони детально розповіли про особливості даного проекту, окреслили перспективи подальшого розвитку населеного пункту в рамках містобудування.

Звісно, що сам документ об’ємний, тому потребує більш ретельного вивчення та деталізації. Намагатимемося це зробити у розширеному матеріалі.

Проте місцеві жителі звернули увагу на окремі загальні аспекти. Так, Юлія Скочинська зазначає, що парк Шевченка пропонують суттєво урізати.

Замість урізаного парку зоною відпочинку планують зробити зелену смугу вздовж високовольтної мережі.

За новим Генпланом кількість населення зростає на 10 тис. — до 44 тис. — за рахунок багатоквартирної забудови (у парках, за школою №4, поблизу дитячого санаторію “Барвінок”, коледжу екології та природних ресурсів).

Унаслідок цього загострюються потреби у водопостачанні та водовідведенні, влаштуванні дітей у садочки і школи.

Щодо останніх, то пропонують реконструкцію існуючих об'єктів та будівництво нового дитсадка.

Також боярчан непокоїть розміщення на території населеного пункту сміттєсортувального комплексу потужністю 90 тис. тонн сміття на рік, що у 4-5 разів більше, ніж треба для Боярки.