Новини
Всесвіт

Фото дня: Південна крабовидна туманність на 29-річницю «Хаббл»


Цей неймовірний знімок Південної крабовидної туманності, що нагадує за формою пісочний годинник, був зроблений, аби ознаменувати 29-ту річницю перебування космічного телескопа НАСА «Хаббл» на орбіті. Повідомляє прес-служба космічного агентства.

Південна крабовидна туманність є одним з тих об'єктів, що детально вивчені за допомогою «Хаббла» за довгі роки його плідної роботи. Цей новий знімок розкриває нові деталі будови цієї туманності.

Довідково:
24 квітня 1990 р космічний телескоп НАСА був запущений в космос на борту шаттла Discovery. За час своєї роботи ця обсерваторія перевернула наше уявлення про Всесвіт. Знімки, отримані завдяки їй, є неймовірно цікавими як з наукової, так і чисто естетичної точки зору.
Щороку частина дорогоцінного часу цього космічного телескопа відводиться на отримання спеціального знімка до річниці, при цьому в об'єктив камери телескопа, як правило, потрапляють особливо гарні і важливі об'єкти Всесвіту.

Південна крабовидна туманність була сформована в результаті взаємодії між парою зірок, розташованих в центрі. Ця пара складається з двох дуже різних за властивостями об'єктів – червоного гіганта і білого карлика. Червоний гігант знаходиться на останніх етапах свого життєвого циклу і скидає зовнішні оболонки. Після того як цей процес завершиться, він також перетвориться в білий карлик. Частина скинутого червоним гігантом газу поглинається його компаньйоном, білим карликом.

Нагадаємо Вам також про 10 найважливіших подій в історії опанування космосу.