Новини
Україна
Суспільство

ФОПи і карантин: яка діяльність найзатребуваніша?


У «коронавірусному» році кількість підприємців-кур’єрів зросла на 353%.

Фото Укрінформу

Мабуть, жоден тип підприємництва не реагує так гнучко і мобільно на суспільні зміни, як ФОП. Адже саме вони можуть швидко пристосовуватися до реалій, коригуючи вид своєї зайнятості, шукаючи ті сфери докладення своїх сил і отримання доходів, які на тому чи іншому етапі найбільш затребувані.

«Сплячих ФОПів» стає менше

Опендатабот повідомляє, що нині – станом на 15 березея 2021 року - в Україні діє 2 мільйони підприємців. «Вони — основа нової української економіки, що побудована на приватній власності, особистій відповідальності та відсутності корупції. ФОП допомагають будувати країну: в останні роки надходження від підприємців зросли у п’ять разів — в 2019 році фопономіка принесла Україні 1 млрд доларів», йдеться у повідомленні.

Ресурс опублікував результати аналізу діяльності ФОП, звернувши увагу на те, що їхня активність була нерівномірною в різні роки.

«У 2016 році ми спостерігали за закриттям «сплячих ФОПів», але зараз Україна майже повернулася до пікового показнику по кількості підприємців. На даний момент в Україні зареєстровано 1 891 200 ФОП», -

Опендатабот

Загалом нині кількість ФОП збільшується в середньому на 7 тисяч щомісяця. Однак не все так просто: адже відкривається біля 20 тисяч, а закривається близько 13 тисяч.

Статистика видів діяльності ФОП у «коронавірусний» рік

Зокрема, карантин збільшив попит на послуги доставки, тож досить велика кількість підприємців переорієнтувалась на цей напрямок. Так, було відкрито 2,8 тис. ФОП, які надають  кур’єрські послуги. У відсотковому виразі їхня кількість зросла на 353%.

«Росте IT-сфера: відкрито 36,5 тисяч фоп, їх побільшало на 16,6%. Українці, які винаймають домашню прислугу, відкрили 263 фоп, щоб зареєструватися як роботодавець. За рік таких фоп додалось 63,7%»,

-зазначає Опендатабот.

Втім, є й сфери, у яких зменшується підприємницька активність. Зокрема, закрилися 10 928 складських ФОП. Загалом це 10,5%.

Також минулий рік не був «щасливим» для оптовиків:  закрилось 5 668 ФОП, а це 5%, які займаються оптовою торгівлею.

У сфері ЗМІ теж спостерігається зменшення: припинили діяльність 2689 ФОП - а це 13%  - у сфері радіо та телебачення.

У сфері авіації спотрерігається також 13-відсотковий показник меншення. У цій галузі припинили діяльність  2 282 ФОП.

«Заклади громадського харчування не увійшли в топ постраждалих сфер. Не зважаючи на те, що, за даними Poster, під час першого жорсткого локдауну кафе та ресторани втратили до 80% своїх обігів, зараз вони майже повернулися до показників початку 2020 року. За рік 612 підприємців у сфері громадського харчування припинили існування — це лише 1% від загальної кількості», -

Опендатабот

Втім, можливо, тим, кому довелося закрити ФОП, більше пощастить на терені найманої праці. З початку нинішнього року у Державній службі зайнятості було понад 133 тисячі вакансій.

Також «Погляд» повідомляв, що Україна готується до оцифрування паперових трудових книжок.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube