Ескізи Василя Кандинського: виставка в Києві
У Мистецькому центрі "Шоколадний будинок" відбулася презентація виставки ескізів Василя Кандинського в рамках проєкту Василь Кандинський. Фігуративна свобода. Wassily Kandinsky. Figurative Freedom. На виставці вперше глядачам представлені 15 творів зі скетчбуку, який складається з 43 ескізів. Вони створені художником-абстракционістом Василем Кандинським у 1922 році, після переїзду у Німеччину.
Василь Кандинський (16 грудня 1866 — 13 грудня 1944) — живописець, графік і теоретик мистецтва, жив та творив в Україні, Німеччині, Франції та Росії. Він вважається першим абстракціоністом і є автором книги "Про духовне в мистецтві", яка стала своєрідною теорією жанру, міркуваннями про асоціації, які викликають у глядача кольори, лінії та геометричні фігури.
Нині полотна Василя Кандинського зберігаються в найбільших музеях та приватних колекціях по всьому світу. Його картини входять в список найдорожчих робіт художників-абстракціоністів.
Ескізи митця привезли до України вперше.
Виставку відкрив генеральний директор Національного музею "Київська картинна галерея" Нацiональний музей «Київська картинна галерея» Юрій Вакуленко
На відкритті у Мистецькому центрі "Шоколадний будинок" також був присутній власник творів, колекціонер мистецтва із США Едвард Ходорковський Edward Khodorkovsky
Колекціонер придбав роботи понад 10 років тому, але не презентував їх, тому що не мав достатньо доказів для підтвердження їхньої оригінальності. Колекціонер провів дослідження та отримав схвалення від відомих учених, мистецтвознавців.
"Я презентував ескізи в Америці, зокрема, в університетах, але у Києві вперше відбулася презентація у великому музеї. Я не хотів робити цього раніше, адже дослідження ще не було завершено. Зараз, коли все завершено, відбулася презентація. Так вийшло, що Київ став першим", – зауважив колекціонер.
Ознайомитися з експозицією можна в київському мистецькому центрі "Шоколадний будинок" з 1 по 12 червня.
Також під час презентації відбулося онлайн включення з мистецтвознавцем, професором Дмитром Горбачовим - українським мистецтвознавцем, істориком мистецтва України, міжнародним експерт мистецьких творів.
Виставку можна оглянути до 12 червня, в час роботи музею.
Ми розповідали, що раритетні вишивки з музеїв Переяслава можна побачити на виставці у Софіївському заповіднику
Також, журналісти ІА “Погляд” анонсували театрально-музейний проєкт “Свято на дачі. До 130 дня народження Міхаїла Булгакова”
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.