«Двійника» Землі знайшли в 300 світлових роках від Сонячної системи
Екзопланета, яка за розміром майже така як Земля, розташована в потенційно населеній зоні.
Міжнародна команда астрономів, використовуючи повторно проаналізовані дані космічного телескопа «Кеплер», виявила скелясту екзопланету розміром з Землю, орбіта якої знаходиться в потенційно населеній зоні від своєї зірки, пишуть в Рhys.org.
Планета отримала позначення Kepler-1649c. Вчені знайшли її, коли переглядали старі спостереження «Кеплера», який NASA вивело з експлуатації в кінці 2018 року. З усіх знайдених «Кеплером» екзопланет цей світ, розташований в 300 світлових роках від Землі, найбільше схожий на нашу планету за розмірами і розрахунковою температурою.
Kepler-1649c перевершує за розмірами Землю всього в 1,06 разів. Крім того, кількість світла, яке екзопланета отримує від своєї зірки, становить 75% від тієї кількості світла, яке Земля отримує від Сонця. Це означає, що температура екзопланети може бути аналогічною температурі нашої планети. Проте на відміну від Землі Kepler-1649c обертається навколо червоного карлика. Цей тип зірок відомий спалахами, які можуть зробити навколишнє середовище планети проблематичним для наявності будь-якого потенційного життя. Проте надія, що ми не єдині у Всесвіті – є.
«Цей інтригуючий, далекий світ дає нам ще більшу надію на те, що друга Земля лежить серед зірок, чекаючи, коли її знайдуть. Дані, зібрані такими місіями, як «Кеплер» і TESS, будуть і надалі давати дивовижні відкриття. Натомість наукове співтовариство удосконалює здібності пошуку перспективних планет із року в рік», – сказав Томас Зурбухен, помічник адміністратора Дирекції наукових місій NASA у Вашингтоні.
Читайте також:
Знайдено ще одну планету Сонячної системи
Вчені вперше виявили екзопланету за допомогою радіохвиль
Знайдена друга «жива» планета крім Землі – Венера