Друга хвиля коронавірусу в Україні і вакцинація від грипу: як пов’язані?
В інтерв’ю виданню «РБК-Україна» головний санітарний лікар Віктор Ляшко розповів про підготовку України до другої хвилі коронавірусу та масову вакцинацію від грипу цієї осені.
На запитання «Чи правда, що восени вже буде друга хвиля коронавірусу?» Віктор Ляшко зазначив: «Ніхто не може сказати, але до неї потрібно готуватись» і розповів, яким чином МОЗ здійснює цю підготовку.
Так, за його словами, потрібно «виключити поєднання двох схожих інфекційних захворювань (грипоподібні захворювання та коронавірус), які передаються однаковими шляхами і можуть одночасно призвести до значного спалаху інфекційних хвороб, заповнити наші інфекційні відділення та викликати велику кількість пневмоній». Тому щоб унеможливити спалахи грипу та повторну хвилю коронавірусу восени, Україні і українцям слід готуватись до масової вакцинації проти грипу в цьому році.
Зокрема, МОЗ має вже зараз розраховувати потреби, закуповувати вакцину, а громадянам слід вакцинуватись, як тільки вакцина від грипу з’явиться на ринку України та інших європейських країн.
Головний санітарний лікар додав, що вакцина проти грипу кожного року змінює штам вірусу, який входить до її складу: «Тому зараз в даний конкретний період часу ми ще не можемо вакцинуватися, бо вакцини немає. Розраховуємо на липень, серпень, вересень. Як тільки з'явиться вакцина, потрібно масово вакцинуватись проти грипу».
Водночас голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО Сергій Комісаренко в ефірі каналу «Прямий» повідомив: «Ми передбачаємо, що наприкінці осені – на початку зими напевне буде повторний спалах (коронавірусу – ред.) і треба зробити так, щоб він був менший ніж той, який ми зараз спостерігаємо. Ми маємо справу з вірусом, який ще ніколи не зустрічали. Він непередбачуваний, якщо його «брати» вражали легені й були певною мірою дуже летальними, то COVID-19 вражає практично всі органи людини. Поза легенями він вражає нирки, мозок та інші системи. Тобто ми маємо справу з вкрай небезпечним ворогом, і спостерігаємо за його поведінкою. Поки що агресивність цього вірусу не зменшується».
Як готуватимуть лікарні до другої хвилі COVID-19?
За словами Віктора Ляшка, лікарні та інші заклади, які сьогодні не приймають хворих на коронавірусну хворобу, будуть перепрофільовані.
«У кожній області є план перспективного перепрофілювання таких лікарень і ліжок. Тому зафіксовані спочатку лікарні першої хвилі, в подальшому всі знають, яка лікарня буде потрапляти в другу хвилю і як будемо перепрофільовувати, якщо не вдастся стримувати кількість випадків коронавірусної хвороби», – зазначив Віктор Ляшко та пояснив це на прикладі Чернівців, де наразі з 820 ліжок, які підготовлені для прийому хворих коронавірусом, зайнято 488. «Тобто це вже більше 50%. Тому місцева влада вже розглядає питання відкриття і перепрофілювання додатково ще однієї лікарні, щоб збільшити кількість потенційних ліжок, які можуть прийняти хворих на коронавірусну хворобу», – зауважив Ляшко.
Станом на ранок 12 травня в Україні зафіксовано 16023 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19. За минулу добу було зафіксовано 375 нових випадків, із них найбільша кількість у Чернівецькій області (72), Рівненській області (50) та в місті Києві (59).
Читайте також 12 травня – Міжнародний день медичної сестри
Мер Білої Церкви прокоментував інцидент з платним тестом на COVID-19 у міській лікарні №3