Довга дорога українських науковців до Антарктиди завершилася
Через пандемію COVID-19 у світі 25-та українська антарктична експедиція подолала довгий шлях. Через карантинні обмеження команда з першого разу не змогла дістатися Антарктиди та змушена була повернутися до Києва. Потім двотижнева обсервація у Чилі, після чого 6-денна подорож кораблем. І нарешті 21 квітня українські науковці прибули на станцію «Академік Вернадський».
Учасників 25-ї Української антарктичної експедиції (УАЕ), у складі якої є бучанець Євгеній Прокопчук, із нетерпінням чекали колеги з 24-ї УАЕ. Тепер вони зможуть повернутися додому, відпрацювавши на єдиному материку світу, де немає коронавірусу, – Антарктиді – більше року.
«Через ситуацію в світі з коронавірусом та карантином у 25-ї експедиції була, мабуть, найтриваліша та найскладніша подорож до Антарктиди», – зазначив очільник Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий.
Для кожної команди головним випробуванням на шляху до Антарктиди є прохід штормової протоки Дрейка, яка є однією з «найскаженіших» у світі. «Однак до нас протока була досить спокійною та привітною, – зауважив Ігор Дейнека, лікар 25-ї УАЕ. – Ми навіть жартували, що можна перейменувати її в Дрейк lake – озеро Дрейка. Мабуть, це був подарунок долі за нашу непросту попередню частину мандрівки».
А ось зустрів материк своїх тимчасових нових мешканців не дуже привітною погодою: дуже вітряною та сніжною. Тепер головним завданням полярників протягом наступних кількох днів є розвантаження кораблю. У Чилі на нього погрузили приблизно 6 фур запасів продуктів, приладів та пального. Однак, за словами самих учасників експедиції, попри погану погоду, вони мають чудовий, святковий настрій, з яким працювати набагато простіше.
Після розвантаження судна команда 24-ї УАЕ передасть станцію 25-й експедиції та розпочне довгоочікувану подорож додому.
Фото: Анатолій Чернов, Олександр Квятковський та Ігор Артеменко.