Новини
Україна-суспільство

Документи у "Дії" більше не прийматимуть на пропускних пунктах України

Якщо громадянин країни вирішує перетнути кордон, він має мати при собі усі документи в паперовому вигляді.

Документи у

Якщо громадянин країни вирішує перетнути кордон, він має мати при собі усі документи в паперовому вигляді. Прикордонники "Дії" не вірять.

Про це розповів начальник відділу організації прикордонного контролю штабу Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України Ігор Матвійчук.

"Паспорт в "Дії" може використовуватися тільки для ідентифікації особи, але не для перетину кордону, зокрема, через деякі нюанси, скажімо так, програмного продукту… У нас були факти спроб показати документи в псевдо "Дії"", –

сказав Матвійчук в інтерв’ю.

Він наводить приклад, коли засвідчити своє право на перетин кордону за допомогою "Дії" намагалися ухилянти від служби в ЗСУ.

"Людина стверджувала, що він – багатодітний батько, показує нам три свідоцтва в додатку. А при прискіпливій перевірці з’ясувалося, що він намагався ошукати прикордонників, демонструючи фальшиві свідоцтва в підробленому додатку", –

говорить прикордонник.

З недовірою говорить Матвійчук і про реєстри в системі "Шлях", за якими визначають право перетину меж:

"Наприклад, людина незаконно внесена систему. Але коли вона приїжджає до нас, ми її випустимо, якщо з документами все гаразд. За півтора року конче треба було ввести відповідальність за це (незаконне внесення до “Шляху” – прим.). Власне, як і за порушення термінів перебування за кордоном. Нам кажуть – ця особа не повернулася. А не повернулася – це через скільки: день, тиждень, місяць чи рік перебування?".

Прокоментували заяву прикордонника в Мінцифрі:

"За законом перетин кордону із цифровим закордонним паспортом у "Дії" не передбачений і ніколи не був упроваджений", –

написала в ТГ-каналі прес-служба міністерства.

Нагадаємо, чоловіків зможуть випускати за кордон під щомісячний внесок на підтримку Збройних сил України у разі ухвалення відповідного законопроєкту №8029, зареєстрованого у Верховній Раді.

Його автором є нардеп від Слуги народу Георгій Мазурашу. Документ перебуває на розгляді парламенту з вересня 2022 року.

Виїзд за кордон під внесок для ЗСУ


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.