Україна
Події

До України з Польщі привезуть меч гетьмана Сагайдачного

Меч експонуватимуть з нагоди вшанування 400-річчя з дати смерті Петра Сагайдачного.

До України з Польщі привезуть меч гетьмана Сагайдачного - зображення

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства культури та інформаційної політики України.

Зазначається, що очільник Мінкульту Олександр Ткаченко домовився з польською стороною, а наразі пам'ятка зберігається у зброярні Вавельського королівського замку, що в Кракові, про експонування меча гетьмана в Україні.

"Важливо, щоб українці наживо могли побачити безцінні для історії України пам'ятки. Рішення про привезення меча Петра Сагайдачного в Україну вже усно погодив міністр культури та національної спадщини Польщі Пьотр Глінський. Попереду організація цього процесу", — заявив Ткаченко.

До України з Польщі привезуть меч гетьмана Сагайдачного - зображення
Фото: np.pl.ua

Також зазначається, що під час візиту до Каунасу, що у Литві, сторонам вдалось домовитись про принципову річ – започаткування культурних маршрутів Польщі, Литви та України.

Робоча група буде створена вже цього року, а міністрів Польщі  та Литви запрошено до України, щоб вперше провести зустріч у межах Люблінського трикутника.

Щодо реліквії, яку привезуть до України, у 1621 році майбутній король Речі Посполитої королевич Владислав IV Ваза вручив цей меч Сагайдачному за перемогу з турками під Хотином. Меч виготовлено зі сталі, золота й срібла, оздоблено діамантами та написом VLADISAVS + Konasevicio Koszovio ad Chocimum contra Osmanum - "Владислав (у дар) Конашевичу кошовому під Хотином проти Османа".

Крім того, на захисному щитку гарди відтворено сцену з біблійної притчі про суд царя Соломона.

Нагадаємо, Петро Конашевич-Сагайдачий є найвідомішим і найславетнішим гетьманом Війська Запорізького до часів Богдана Хмельницького. Гетьманування Сагайдачного з незначними перервами з 1616 по 1622 рік стало визначною епохою в історії українського козацтва.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.