Новини
Всесвіт

До астероїда вартістю $ 10 000 квадрильйонів полетить апарат NASA


Земляни споряджають експедицію до Психеї, яка складається з цінних металів.

Астероїд Психея, що був названий на честь богині, яка уособлювала в давньогрецькій міфології душу, був відкритий італіським астроном Аннібале де Гаспаріс у 17 березня 1852 року. Подальше вивчення небесного тіла дало сенсаційні результати: в ньому міститься рекордно висока кількість заліза, нікелю, платини, міді і золота.

Залізо-нікелеві астероїди дуже рідкісні, більшість такого типу небесних тіл – вуглецеві і силікатні. До того ж Психея стоїть осібно через свої розміри, її діаметр становить 226 км. Таким чином, на неї одну припадає майже 1% від загальної маси всіх тіл в поясі астероїдів Сонячної системи.

Тож не дивно, що NASA оголосило про плани щодо експедиції до астероїда. В першу чергу вчених цікавлять причини такої високої концентрації цінних металів: ймовірно, Психея – ненароджених планета, схожа за складом з ядрами Землі або Марса.

Довідково:
Психея майже в три рази далі від Сонця, ніж Земля. Шлях від Землі – за умови успішного старту влітку 2022 - займе 4 роки, і ще близько 20 місяців космічний апарат буде вести вивчення небесного тіла.

Модель рельєфу Психеї

Промислове освоєння астероїдів – перспективна сфера, інтерес до якої виявляють всі космічні держави. Розглядається три можливих варіанти таких робіт: видобуток руди і доставка її на місце подальшої переробки; переробка прямо на місці з наступною доставкою вже отриманого матеріалу, а також переміщення астероїда на безпечну орбіту між Місяцем і Землею.

Величезні розміри Психеї і далека відстань до неї не дозволяють здійснити жоден з цих варіантів – принаймні на сучасному рівні розвитку технологій. Однак інформація про наукову експедицію привернула велику увагу фахівців з різних областей: за різними оцінками, вартість всіх ресурсів астероїда складає від 10 до 700 квінтильйонів доларів. Для прикладу, цієї суми вистачило б, щоб зробити всіх людей мільярдерами, щоправда, при цьому світова економіка б обрушилася слідом за падінням цін на сировину.

Проте, представники гірничодобувної промисловості не залишають надій. За словами гендиректора EuroSun Mining Скотта Мура, щорічно на світовий ринок надходить близько 141,75 тонни золота, але ці обсяги тьмяніють у порівнянні з тим, що можна добути в космосі.

«Якщо ви хочете стати золотим титаном, вам доведеться відірватися від Землі – справжні титани будуть працювати в космосі», – говорить він.