Де живуть невідомі види тварин: вчені створили унікальну мапу
Вчені наполягають, що і досі переважна частина всього біорізноманіття планети прихована від нас.
Про це повідомило видання Science Alert.
За приблизними оцінками, наразі відомо про існування лише 13–18% всіх живих істот. Але це число може бути навіть меншим – лише 1,5%.
Тому екологи Маріо Моура і Вальтер Джетц вирішили створити мапу, де відобразили приблизні місця існування невідомих видів. Мапа була створена на основі біологічних, екологічних та соціологічних даних, пов'язаних з більш ніж 32 тис видами наземних хребетних, які вже відомі біологам.
Відповідно до даних вчених, найбільше невідомих тварин наразі серед земноводних і рептилій. Ймовірніше за все чимало невідкритих видів хребетних, які потенційно становлять чверть всіх майбутніх відкриттів, живуть в Бразилії, Індонезії, Мадагаскарі та Колумбії. Саме в тропічних вологих широколистяних лісах укладачі карти сподіваються в майбутньому відкрити близько половини всіх невідомих видів.
«Після столітніх зусиль дослідників біорізноманіття в каталозі природи все ще залишається занадто багато порожніх сторінок. Поширення представленого підходу на інші таксони можуть підтримати ініціативи в області таксономічних досліджень, які допоможуть прискорити відкриття нових видів до того, як вони зникнуть», – роблять висновок автори роботи.
Як повідомляв «Погляд», торік було виявлено новий вид найхимернішої черепахи у світі. А в Австралії знайшли павука, який виглядає як «Зоряна ніч» Ван Гога.
Читайте також у про те – які тварини потраплять до нової редакції Червоної книги України.
Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.