Новини
Головні новини
Вишгород
Здоров'я

COVID-19 змінює «якість»: лікарі стривожені


Головний лікар КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Вишгородської районної ради Оксана Морозова в коментарі «Погляду» зауважує, що нині побільшало випадків госпіталізацій хворих на коронавірус, а люди менше дотримуються карантинних правил.

Нині у Вишгородському районі кількість випадків коронавірусу  перевищила 200. У районному центрі їхня кількість наближається до сотні, решта припадає на села району, де сумне лідерство має Димер – 27 випадків станом на 24 серпня, і Нові Петрівці – 21. Якщо врахувати, що 164 особи одужали і з початку епідемії було три летальних випадки, то активних хворих нині – 36.

Головний  лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Оксана Морозова зазначила, що не тільки збільшилась кількість хворих, а й змінилась «якість» самого коронавірусу: «Мене найбільше тривожить те, що якщо на початку більшість випадків коронавірусу були безсимптомними, то тепер проявляються симптоми захворювання. Окрім того, збільшилась кількість госпіталізацій, а це свідчить про те, що хвороба протікає значно серйозніше».

Також, за словами медика, якщо на початку епідемії мобільні бригади системи первинної медико-санітарної допомоги виїжджали приблизно 170 разів на місяць, аби взяти зразок для ПЛР-тесту, то вже у липні було 878 виїздів з місяць.

Як справи із лікуванням?

Хоча специфічного лікування COVID-19 немає і пацієнтів лікують симптоматично, та безперечний плюс – те, що необхідних ліків вистачає. Навіть парацетамол, який раніше був дефіцитним, нині з’явився в аптеках.

«У переважній більшості випадків, слава Богу, лікування успішне, - зауважила «Погляду» Оксана Морозова. – Однак, на жаль, у Вишгородському районі зафіксовано три летальні випадки від коронавірусу. Два випадки – це люди досить поважного віку, з хронічними захворюваннями. А ось третій випадок – жінка 1964 року народження, без хронічних захворювань, і навіть без шкідливих звичок – я це з упевненістю можу сказати, бо знала цю людину. Для мене її смерть була великим шоком, адже тут ідеться про те, що коронавірус не змогла подолати людина, яка була відносно здоровою».

Вочевидь, немалу роль у збільшенні випадків корона вірусу відіграє те, що люди не завжди належно дотримуються карантинних правил: «Видно, що люди втомилися від цієї ситуації, від заборон, від того, що не можуть провести свою відпустку так, як би хотіли, від того, що не можуть влаштувати своє дозвілля так, як звикли… І, можливо, через це втрачається відчуття небезпеки, розуміння того, що карантинні правила і заборони встановлені не просто так, що обережність потрібна насамперед для них самих».

За словами лікаря, дехто взагалі скептично ставиться до самого факту наявності коронавірусу.

«Певні проблеми створює й міграція населення. Багато хто цього літа, попри небезпеку коронавірусу, не відмовились від подорожей, від морського відпочинку. Також після послаблення карантину відкрились кінотеатри, ресторани тощо. А ще багато людей перестали носити маски, перестали обробляти руки», – каже Оксана Валеріївна. І додає, що це стосується не тільки Вишгородського району. Така ситуація скрізь.

«На жаль, можна спрогнозувати збільшення рівня захворюваності. Насамперед тому, що вираженого імунітету проти коронавірусу нині немає. Тож потрібно берегти і поважати одне одного. І на цих принципах вибудовувати свою поведінку», – зазначає Оксана Морозова.

Як повідомляв «Погляд», МОН повідомив про скасування фіналу конкурсу «Учитель року». Рішення про скасування фінальної частини конкурсу прийняте у зв’язку з епідеміологічною ситуацією, пов’язаною з поширенням в Україні корона вірусу.