COVID-19 не привід забувати про зміни клімату, – ООН
ВООЗ з ВМО розроблятимуть систему раннього попередження про хвилі спеки.
За словами Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша, важливо не дозволити боротьбі з вірусом відволікатись від необхідності перемогти зміни клімату, нерівності та багатьох інших проблем, з якими стикається світ. Хоча очікується, що хвороба буде тимчасовою, зміни клімату, додав Генсек, є явищем багаторічним, і вони «залишатимуться з нами протягом десятиліть і потребують постійних дій», повідомляють в ООН.
Варто зазначити, що за даними ВООЗ, минулорічна спека мала вплив на здоров'я людей. Тому разом з Всесвітньою організацією охорони здоров'я ВМО наразі розробляє систему раннього попередження про хвилі спеки, оскільки дуже великий збиток завдається і здоров'ю громадян, і системі охорони здоров'я. Для прикладу лише в Японії 100 чоловік загинули від дії теплових хвиль, натомість кілька десятків тисяч були госпіталізовані, а у Франції було зафіксовано понад 20 тис. випадків звернення за медичною допомогою через спеку.
«Потрібно навчитися орієнтуватися в інформації і розраховувати власні ризики. У населення повинна бути довіра до науки, і ми зі свого боку намагаємося пояснювати те, що наука зараз розуміє, доступними засобами. Погода в моєму місті завтра може змінитися. Щоб бути до цього готовим, потрібно слухати метеорологічну службу і евакуюватися, якщо служба цивільного захисту потребує евакуації», – зазначила у своєму виступі заступник Генерального секретаря ВМО Олена Манаєнкова.
Як повідомлялося раніше, у найближчі роки у світі може стати тільки спекотніше.