Вишгород
Суспільство

Цього тижня у Вишгороді знову проведуть День донора

Учасники заходу зможуть не лише здати кров та допомогти іншим, а й пройти тестування, зокрема на ВІЛ та гепатит С.

Цього тижня у Вишгороді знову проведуть День донора - зображення
Фото: pixabay

Як повідомили на сторінці фейсбук-спільноти Вишгородська міська рада, 24 лютого на базі Вишгородської центральної районної лікарні відбудеться черговий День Донора. Здати кров можна з 09.00 до 12.00.

"Запрошуємо донорів та усіх бажаючих від 18 років долучитись до анонсованої акції. За бажанням донорам видається: результат обстеження крові на наявність антитіл до ВІЛ та вірусного гепатиту С, маркеру вірусного гепатиту В (HBsAg), антитіл до Treponema pallidum (сифіліс); довідка про групу крові", – йдеться у дописі.

Тож стати донором крові можуть лише повнолітні українці. При собі необхідно мати паспорт та ідентифікаційний код. Детальну інформацію надають за телефоном: 097-392-59-32.

Варто зазначити, що за інформацією Центру громадського здоров'я, до процедури здачі крові варто підготуватися. За три дні до здавання крові радять відмовитися від прийому анальгетиків і аспірину, а також ліків, що їх містять (ці речовини погіршують зсідання крові). Не вживати алкоголь за 48 годин до процедури. Не палити за годину до здавання крові. Також застерігають не приходити здавати кров, якщо відчуваєте нездужання (озноб, запаморочення, головний біль, слабкість).

Також є низка порад, як поводитися після процедури здачі крові:

  • відпочиньте 10–15 хвилин;

  • якщо відчули запаморочення або слабкість, повідомте персонал;

  • не намагайтеся одразу йти чи керувати машиною, якщо у вас паморочиться голова;

  • 2–3 години не піднімайте нічого важкого рукою, з якої брали кров;

  • 3–4 години не знімайте пов’язку і намагайтеся її не мочити, це вбереже вас від появи синця;

  • протягом наступних 12 годин уникайте інтенсивних фізичних навантажень;

  • протягом двох діб повноцінно та регулярно харчуйтеся;

  • протягом двох діб уживайте збільшену кількість рідини (не менше 2 літрів на день) — соки, воду, неміцний чай (алкоголь не рекомендується);

  • приходьте ще раз здати кров після рекомендованої перерви.

Нагадаємо, літак ДСНС доправив медиків та донорські органи з Івано-Франківська до Києва. Це стало можливим завдяки спільній ініціативі Міністерства внутрішніх справ та МОЗ України щодо створення Єдиного аеромедичного простору.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.