Новини
Новини Київської області
Культура

Читацький бібліомарафон на Київщині


У межах онлайн-проєкту до ювілею Лесі Українки «Благословенне слово, що гартує», організованого обласною бібліотекою для юнацтва, надійшло понад 25 відеороликів.

Фото ІА "Погляд"

Юні читачі Київщини із захопленням демонструють свої знання поезій Лесі Українки. Про це «Погляду» розповіли співробітники Київської обласної бібліотеки, зауваживши, що обласний читацький онлайн-бібліомарафон «Благословенне слово, що гартує», який бібліотека приурочила 150-річчю з дня народження Лесі Українки, зібрав велику кількість учасників.

«Нам уже прислали більше 25 відеороликів, які розміщуємо на своїй Фейсбук-сторінці. Ми навіть не очікували такої активності від читачів. Це чудово, що нашій юні слово Лесі Українки западає в душу.  Триватиме бібліомарафон до 22 лютого. Підсумки плануємо підбити 25 лютого, і створити загальнообласний відеоролик, присвячений творчості Лесі Українки», -

Тетяна Василькевич, заступник директора бібліотеки з наукової роботи, для «Погляду»

Хто долучився до бібліомарафону

Бібліотекарі розповіли, що до бібліомарафону активно долучилися користувачі бібліотек Калитянської ОТГ, Студениківської ОТГ, Баришівської ЦБС, шкільної бібліотеки КЗ "Бабинецький заклад загальної середньої освіти I-III ступенів №13" Бучанської міської ради, Черняхівської сільської бібліотеки Кагарлицької міської ради, Буртівської сільської бібліотеки Кагарлицької міської ради, Ставищенської публічної бібліотеки КЗ "Централізована бібліотечна система Ставищенської селищної ради Білоцерківського району" та сільські бібліотеки-філії, Чабанівської ОТГ, Публічної бібліотеки Вишневої міської ради, Тетіївської ЦБС та Тайницької сільської бібліотеки і Скибинецької сільської бібліотеки, Дівичківської ОТГ, Славутицької ЦБС, Богуславської ЦБС, Бучанської міської бібліотеки для дорослих, Тетіївської ЦБС, села Перше Травня бібліотеки-філії №1 для дітей м. Біла Церква, Ірпінської міської бібліотеки, а також Олена Шушвар, солістка тріо "Козачка" Національної Філармонії України,учасниці вокального гурту SoloMia, викладачки вокалу Шпитівської дитячої школи мистецтв.

Фото ІА "Погляд"

Перелік вийшов великий, але, зазначають бібліотекарі, хочеться відзначити всіх, кому небайдуже слово поетеси.

Тетяна Василькевич у розмові з журналістом «Погляду» особливо відзначила активність читачів бібліотеки Дівичківської селищної ОТГ: «У Дівичках бібліотекарі легко відгукуються на ініціативи. Уже прислали понад 10 відео, де юні читачі з різних сіл громади читають Лесю Українку. Така любов до поезії – це чудово».

Леся Українка  ̶  неосяжність особистості

І це не всі заходи, які обласна бібліотека для юнацтва зорганізувала до 150-річчя з дня народження Лесі Українки. Так, заклад запросив бібліотеки Київщини взяти активну участь у Всеукраїнському соціологічному опитуванні «Леся Українка  ̶  неосяжність особистості», яке уже на завершальному етапі – фінішує 20 лютого.

Фото ІА "Погляд"

Співробітники бібліотеки долучилися і до наукового семінару – практикуму «Я в серці маю те, що не вмирає», який з метою вшанування пам’яті та популяризації творчості письменниці відбудеться  25 лютого у КЗ КОР «Ржищівський археолого-краєзнавчий музей».

«Працівники бібліотеки презентують обласні заходи, ініційовані КЗ КОР «Київська обласна бібліотека», що проходять на базах районних, міських і бібліотеках ОТГ Київської області, до 150-річчя Лесі Українки», - пояснила Тетяна Василькевич.

Фото ІА "Погляд"

В Україні організовано численні заходи до ювілею поетеси. Зокрема, відбувся  флешмоб «Київщина читає Лесю Українку». А в Ірпені триває мистецький проєкт «Я вічно буду жити».

Ми розповідали, що нещодавно стартував міжнародний флешмоб «Global Lesya Ukrainka 2021», присвячений 150-річчю від дня народження Лесі Українки. У його рамках публікують світлини, відео та селфі з портретами.

А також читайте про 10 цікавих фактів із життя Лесі Українки – шлях у мистецтві, стосунки з чоловіками та дружні взаємини із Ольгою Кобилянською.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.