Новини
Екологія
Вода
Повітря
Новини світу

Чистим повітрям дихають жителі лише 10 з 56 країн


Такі висновки зробили експерти в першій доповіді Європейської економічної комісії ООН про виконання 17 Цілей в галузі сталого розвитку на період до 2030 року. Він був підготовлений до спалаху пандемії коронавірусу і в ньому не враховані його можливі наслідки.

Експерти прийшли до висновку, що держави домоглися помітного прогресу в багатьох сферах: практично вдалося викорінити крайню бідність; домогтися зниження материнської та дитячої смертності; розширити масштаби лісових покривів і забезпечити зниження енергоємності економіки. Однак по ряду інших напрямків, зокрема пов'язаних із захистом навколишнього середовища, забрудненням повітря ще багато що належить зробити. Більше того жителі лише десяти з 56 країн Європейської комісії дихають чистим повітрям.

Довідково:
Європейська комісія – одна з п'яти регіональних комісій ООН. В її складі – 56 держав Європи, Закавказзя, Центральної Азії та Північної Америки, а також Туреччина та Ізраїль.

Як повідомляють в ООН, за останні 10 років майже всім 56-ти країнам вдалося скоротити обсяги викидів парникових газів в атмосферу. Але найбільшого прогресу в цьому питанні домоглися Узбекистан, Україна та Туркменістан. Викиди CO2 на одиницю ВВП були найнижчими в Швейцарії, Швеції та на Мальті.

Що стосується повітря, то тільки в десяти країнах Європейської економічної Комісії рівень його забруднення не перевищує мінімально допустимих норм. Пощастило з цим жителям Ірландії, Ісландії, Іспанії, Естонії, Канади, Норвегії, Португалії, США, Швеції та Фінляндії.

А от найбільший дефіцит води відчувають мешканці таких країн як Киргизстан, Туркменістан, Узбекистан і Таджикистан, а також Ізраїль, Мальта, Іспанія, Туреччина, Вірменія і Азербайджан. Три країни – Туркменістан, Узбекистан і Ізраїль – споживають більше води, ніж відновлюється за той же період.

Як повідомлося раніше, через аномальне потепління Україні загрожує екологічна катастрофа.