Новини
Повітря
Київ

Чим дихають кияни: в деяких районах столиці краще затамувати подих


Гранично допустимі концентрації забруднюючих речовин на окремих вулицях міста перевищено в кілька разів.

Фото: pixabay.com

«Порівняно з попереднім тижнем, підвищився рівень забруднення повітря діоксидом азоту, діоксидом сірки та формальдегідом», – констатують в ЦГО ім. Б. Срезневського.

В яких столичних районах концентрації забруднюючих речовин «зашкалювали»?

За даними постів спостереження, з 16 по 22 лютого рівень забруднення діоксидом азоту досяг 3,2–3,5 середньодобових ГДК (гранично допустима концентрація) на вулицях Інженера Бородіна та Каунаській, бульварі Лесі Українки, а також площах Бессарабській, Перемоги та Деміївській.

Натомість перевищення діоксиду азоту у 4,1–6,3 раз було зафіксовано на вулиці Семена Скляренка; у 4,0–4,7 раза – на Бессарабській площі, вулицях Каунаській, Інженера Бородіна, проспекті Перемоги (район метро Святошин) та площі Перемоги.

А формальдегіду – у 2,3–2,4 раза – на Бессарабській площі, проспекті Перемоги і площі Перемоги; у 1,3–2,2 раза – на інших постах спостережень.

Враховуючи такі дані, не дивно, що українська столиця сьогодні, 25 лютого, знову опинилася в топ–20 найбрудніших міст світу. До слова, наразі Київ вже на 11-му місці.

Скрін з IQ Air

Найгірше те, що погода лише сприятиме погіршенню ситуації із повітрям в столиці.

«За прогнозами Українського гідрометцентру на найближчі дні метеорологічні умови не сприятимуть розсіюванню шкідливих речовин у приземному шарі атмосфери».

ЦГО ім. Б. Срезневського

Що це за «речовини» і чому вони шкідливі?

Діоксид азоту – неорганічна сполука складу NO2, дуже отруйний при вдиханні. Найбільшими джерелами NO2 є двигуни внутрішнього згоряння, теплові електростанції і, в меншій мірі, заводи з переробки целюлози. Бутанові газові обігрівачі та печі є також джерелами NO2.

Діоксид сірки – неорганічна бінарна сполука складу SO2. За звичайних умов являє собою безбарвний газ з різким задушливим запахом. Наявність його в повітрі в кількості 0,33 мг/дм³ і більше викликає задишку і запалення легенів.  Діоксид сірки застосовують у різних галузях промисловості. Найбільші його кількості йдуть на виробництво сульфатної кислоти.

Формальдегід – хімічна речовина з формулою H2CO, при звичайних умовах є безбарвним газом із характерним різким запахом. Формальдегід широко застосовується у промисловості, зокрема для виробництва полімерних матеріалів, багатоатомних спиртів, ізопрену та інших продуктів. Формальдегід – це подразнюючий газ, що викликає дегенеративні процеси в паренхіматозних органах, сенсибілізує шкіру.

Як повідомляв «Погляд», в цьому місяці в Києві не вперше фіксують одні з найвищих показників забруднення повітря в світі, у рейтингу столиця України посідала п’яте, дев’яте та восьме місця.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.