Новини
Новини Київської області
Головні новини
Суспільство
Київ

Чим далі від Києва - тим дешевше житло


Згідно із висновками Національного банку України, на ринок нерухомості пандемія коронавірусної інфекції має і матиме значний вплив, але наслідки COVID-19 на ринку житла будуть частковими. Якою наразі є вартість оренди житла на Київщині - розбиралася ІА «Погляд».

Фото з відкритих джерел

Експерти впевнені - баланс на ринку нерухомості буде відновлюватися одночасно із тим, як послаблятимуть карантин.

Що будуть орендувати в 2021 році

У сегменті житлової нерухомості попит не сильно відрізнятиметься від того, яким він був у 2020 році.

«Якщо говорити про найбільш затребувані квартири, то це, в першу чергу, однокімнатні квартири площею 40-55 кв. м недалеко від метро або зручних транспортних розв'язок. Також завжди актуальні двокімнатні квартири площею 55-75 кв. м. Найбільший інтерес буде спостерігатися на житло в нових будинках. Новобудови приваблюють орендарів новими інженерними комунікаціями, енергоефективністю будинку, також більш розвиненою, цікавою інфраструктури поруч», – розповіла генеральний директор АН «Благовіст» Олена Бібєрова у відповідь на запит «Погляду».

Вона прогнозує, що навесні очікується активізація попиту на оренду будинків. Багато хто в 2020 році оцінив переваги життя у будинку з власною ділянкою, в оточенні природи.

Найпопулярніші напрямки для оренди заміських будинків:

  • Обухівський
  • Одеський
  • Бориспільський
  • Вишгородський

Вартість однокімнатних квартир у Київській області

  • Вишневе – 7 000 грн
  • Бровари - 6-7 тисяч грн
  • Бориспіль - від 6 000 грн
  • Переяслав - 4-6 тис. грн
  • Ірпінь - 5-9 тис. грн
  • Буча - 5-9 тис. грн
  • Коцюбинське - 5-7 тис. грн
  • Боярка - 5,5-8 тис. грн
  • Фастов - від 2 500 грн на місяць до 5 000 тис. грн
  • Біла Церква - 3 800 грн
  • Сквира - 2 500 грн

А як у столиці?

У січні 2021 року ринок оренди квартир в Києві відновлювався після новорічного затишшя і локдауна. За даними ріелторів, кількість угод з оренди житла в столиці скоротилася. У порівнянні з груднем 2020 року сума, витрачена на оренду квартир в Києві, зменшилася на 56%.

Оренда однокімнатних квартир стартує від 5000 грн/міс у віддалених від центру районах. Також високим попитом традиційно користується оренда двокімнатної квартири в Києві. Оренда двокімнатних затребувана практично у всіх районах столиці, за якісне житло в нових будинках ціни стартують від 11 200 грн/міс.

Вартість однокімнатних квартир у Києві

  • У Святошинському районі однокімнатну квартиру можна зняти за від 5 000 грн. Ціна залежить від якості ремонту у квартирі та віку самого будинку. До прикладу, у новобудові вартість однокімнатки стартує від 8000 грн.
  • У Оболонському районі однокімнатну квартиру можна зняти за 8000 грн в місяць.
  • На Подолі ціна однокімнатки стартує від 5 400 грн в місяць.
  • Голосіївський район – ціни за оренду стартують від 5 000 грн.
  • На Дарниці однокімнатну квартиру можна орендувати за 5000 грн. Як завжди, ціни залежать від якості ремонту, відстані від метро та віку будинку, в якому розміщена квартира.
  • Деснянський район – оренда стартує від 5 500 грн.
  • В Дніпровському районі однокімнатку можна зняти від 5 500 грн і до 12 000.
  • На Печерську ціна стартує від 5 000 грн. Хоча є й дорожче, наприклад, 14 000 грн.
  • Солом’янський район – 5000 грн.
  • Шевченськівський – від 5 до 12 тис. грн.

Можна констатувати, що під час карантину орендні ставки тимчасово знизилися в середньому на 50%. Після зняття обмежувальних заходів вартість оренди поступово повертатиметься на початкові позиції. Вже зараз вартість оренди нижче на 20% від «докарантинних» показників. Наприкінці літа ціни мають «вирівнятися» ще більше до рівня початку року в зв'язку з сезонним сплеском попиту. 

Цікаве - про оренду в Києві

Попит на комерційні приміщення залишається активним.

Мінімальна ціна оренди квартири в Києві була зафіксована на рівні 5000 грн/міс за однокімнатне житло в Святошинському районі.

Оренда вартістю 500-1000 доларів на місяць займає 43% ринку.

Найбільшим попитом користується оренда 2-3 кімнатних квартир в Дарницькому, Голосіївському та Печерському районах Києва.

Оренда квартир бізнес-класу і елітного житла займає сукупно близько 17% ринку. У цьому сегменті на ціну орендованої нерухомості впливають розташування, якість будівлі, ремонту, меблів і техніки, переданої у користування орендарі.

Вартість оренди залежить від епідеміологічної ситуації

Якщо в Києві не введуть жорсткий карантин, а курс долара продовжить зростання, до кінця року оренда подорожчає на 7%, прогнозує віце-президент Асоціації професійних управителів нерухомістю Анатолій Топал, відповідаючи на запитання ІА «Погляд».

«У минулі роки ринок оренди абсолютно завмирав в період з 15 грудня по 15 січня. Думаю, в цьому році все буде ще більш пасивно, якщо епідеміологічна ситуація не покращиться», - розповідає Топал. У цьому випадку, за його словами, орендодавцям доведеться йти на знижки, наприклад, робити акційні пропозиції на перші два місяці оренди, або спеціальні пропозиції на час карантину.

Не дивлячись на те, що забудовники адаптувалися до нових умов, існує ряд ризиків, які можуть відбитися на динаміці ринку.

Про ризики

Глобальних ризиків два. Перший – локдаун буде продовжуватися, як і перший карантин, який продовжували з двох тижнів до трьох місяців. Другий – сильніший ризик, що локдаун можуть посилити через те, що не буде спадати кількість хворих, ростиме число госпіталізацій, медицина перестане справлятися і почне збільшуватись кількість летальних випадків.

«Жорсткий локдаун з комендантською годиною, забороною на пересування, зупинкою транспорту і так далі матиме дуже сильні наслідки для ринку нерухомості. Важливий момент – традиційно взимку ми спостерігаємо гойдалки з валютою, під свята курс долара понижується, а відразу після свят починає рости, відповідно під вихід з локдауну ми можемо мати зростання курсу, який на тлі самого локдауну може непрогнозовано піти вгору. Це теж погано для ринку нерухомості. Але якщо ці ризики не спрацюють, ми спокійно дотягнемо до 8 березня без якихось ексцесів»,

Анатолій Топал

Роман Бєлік, співвласник і партнер компанії InCo home, у коментарі ІА «Погляд» прогнозує, що основними факторами впливу і одночасно ризиками для ринку можуть стати невдачі в сфері охорони здоров'я і вакцинації, що призведе до розчарування споживачів, і їхньої пасивності.

Негативні очікування, пов'язані із крахом декількох найбільших забудовників, можна вважати вже минулим, і факт відходу «Аркади» і «Укрбуду» з ринку нерухомості в 2021 році не зробить особливого впливу.

Як і раніше, не усунені фактори, що роблять інвестування в нерухомість ризикованим. Питання корупції, проблеми в адміністративних і регулюючих профільних держорганах як були, так нікуди й не дінуться в 2021 році.

Що буде з цінами на нерухомість в 2021 році

На думку експертів, ціни будуть змінюватися під впливом кількох чинників.

Ситуація на ринку багато в чому залежатиме від економіки країни. У цьому питанні поки - теж повна невизначеність. Адже від рівня інфляції і курсу долара багато в чому залежить попит і цінова політика забудовників. Але по мірі готовності об'єкту, що будується, забудовники в будь-якому випадку будуть коригувати свої ціни з урахуванням не тільки рівня очікуваного прибутку, а ще й з поправкою на інфляцію і курсові коливання.

«Наші очікування – зростання цін на нерухомість мінімум на 10%, і цей ефект буде мультиплікувати з традиційною, очікуваною весняною девальвацією гривні. Поліпшення споживчих очікувань і загальносвітові інфляційні тенденції лише збільшать цей ріст. В цілому в наступному році нерухомість буде відчувати себе впевнено не тільки в Україні але і в світі в цілому», –

Роман Бєлік

Нещодавно «Погляд» повідомляв про динаміку цін на вторинне житло в Ірпені, Вишневому та Борщагівці.

Також ми розповідали про забудову поза законом: ТОП-10 «гарячих точок» Києва-2019. Іще читайте, як шахраї за спиною власника переписують нерухомість.

«Погляд» розповідав, що Cityconsult Development спільно з «Альянс Новобуд» передали квартири місту.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.