Новини
Київщина

Чому голови деяких міст та селищ Київщини заробляють значно більше за столичного мера?

01.07.2020 Погляд

У своєму Telegram-каналі народний депутат України Ольга Василевська-Смаглюк проаналізувала, скільки заробили голови міст i селищ 96 виборчого округу в 2019 році.

Фото: pixabay.com

Минулого року мер Києва Віталій Кличко, за інформацією народної обраниці, заробив на своїй посаді 318 тис. грн, що складає 26,5 тис. грн на місяць. Проте виявилося, що його зарплатня значно менша, аніж заробіток деяких інших голів міст і селищ Київщини.

Найбільше, згідно відомостей народної обраниці, у 96 окрузі заробляє мер Вишгороду Момот Олексій Вікторович. За минулий рік він отримав 887 636 грн. Другий за розміром заробітної плати міський голова Славутича Фомічев Юрій Кирилович – 637 051 грн. Замикає трійку мер Бучі Федорук Анатолій Петрович, який за 2019 рік отримав 526 281 грн.

Фото: Telegram-канал народного депутата України Ольги Василевської-Смаглюк

Зазначимо, на початку року середня заробітна плата по Київській області становила 11267 грн, натомість рівень мінімальної заробітної плати в країні 4723 грн.

У своєму пості Василевська-Смаглюк пояснила, чому голови деяких міст та селищ Київщини заробляють значно більше за столичного мера.

«Премії до зарплати мера встановлює депутатський корпус. Якщо не відголосують премії – мер житиме на оклад. В свою чергу суми прив'язані до окладів службовців ради і можуть залежати від розміру населеного пункту. Крім того, при наявності рангу посадової особи місцевого самоврядування нараховується надбавка. Як бачимо, окремі голови невеликих селищ та міст нашого округу отримують з міського бюджету заробітні плати, які в два – два з половиною рази вищі, ніж у мера столиці», – зазначає народна обраниця.

Нагадаємо, нещодавно Ольга Василевська-Смаглюк також розповіла, через які фірми на Київській митниці «крутять» корупційні схеми.