Чіпування дерев в Ірпені: чому важливе питання екології не розглядає місцева влада
Нещодавно в Броварах почали проводити інвентаризацію (чіпування) дерев. Важливу ініціативу небайдужі хочуть втілити і в Ірпені, але місцеві очільники не дають конкретних відповідей.
Про це у своєму Facebook пише Людмила Першин.
«Нещодавно побачила на сторінці Броварська міська рада інформацію про те, що в Броварах почали проводити інвентаризацію дерев. Ця чудова ініціатива, яка є важливою для екології, мене дуже зацікавила. Написала лист в Броварську міськраду і попросила, щоб нас сконтактували з працівником БМР, який впроваджував проект інвентаризації дерев й може поділитися досвідом. Отримала контакти начальника відділу екології та природокористування Броварської міської ради. Поспілкувалися з Юрієм Миколайовичем, він розповів всі етапи втілення проекту по чіпізації дерев (починаючи від ідеї, і закінчуючи практичним впровадженням).»
пише Людмила.
Дані чіпа містять низку характеристик про дерева (загалом біля 10-ти критеріїв): породу, вік, діаметр, висоту, цінність, загальний стан, розташування і т.ін.
Авторка поділилася отриманою інформацією щодо чіпування дерев та орієнтовним планом цієї ініціативи в Ірпені:
- Чіпують дерева з допомогою системи управління зеленими насадженнями, яку розробили ІТ-спеціалісти.
- З допомогою сервісу мешканці можуть оглянути стан дерев, їх розташування та вид.
- Особливістю системи управління зеленими насадженнями є те, що мешканці міста зможуть бачити результати цієї інвентаризації. Ірпінчани зможуть зайти на сайт і в реальному часі побачити, що є проінвентаризовано на даний момент.
- Всі зможуть бачити на електронній карті дерево і його стан. Колір маркера визначає стан рослини. Відповідно, зелений маркер означає хороший стан, жовтий – задовільний стан, який потребує певного втручання, а червоний – дерево перебуває у незадовільному стані, і його треба замінити при першій можливості, однак це не означає, що воно аварійне.
- Так само на сайті можна знайти дерева-пам’ятки, які позначені на карті зіркою. Зірками маркуються винятково цінні дерева для Ірпеня. Переважно йдеться про ті, що мають вік понад 100 років, або нетиповий сорт. Вони є естетично привабливими та потребують особливого піклування.
- А всі чіповані дерева наносять на мапу з точними географічними координатами. У формі можна додати також параметри рослини.
- До комплекту для інвентаризації дерев входить КПК – кишеньковий персональний комп’ютер, мобільний електронний термінал, оснащений клавіатурою, сенсорним дисплеєм, сканером штрих-кодів, модулями зв`язку і призначений для вводу та передачі інформації обліку дерев, спеціальний "молоток", цвяхи та пластикові бірки.
- За допомогою цвяху до дерева, на висоті, «прибивається» пластикова бірка. Бірка має індивідуальний номер, який заноситься у спеціальний електронний журнал обліку. Ці дані зчитуються спеціальним сканером КПК і автоматично потрапляють у базу даних.
- Такий спосіб чіпування дерев є безпечним і не наносить шкоди дереву. Щодо цвяху, яким і прикріплюється бирка до дерева, то він не зашкодить зеленому насадженню, адже оцинкований і не досягає серцевини.
Але начальник відділу екології міста Бровари запевнив, що проєкт можливий лише за бажання влади. Ірпінська міська рада натомість реагує відмовами на петиції, які створюють небайдужі громадяни міста.
«Після вивчення інформації щодо інвентаризації дерев — 19.07.21 я подала петицію до Ірпінської міської ради на єдиному сайті електронних петицій. Петицію декілька днів розглядали, але на сайті не опублікували, прислали дивну відповідь, що на втілення проекту не передбачено фінансування»
пише авторка.
«Я робила запит в ІМР по темі інвентаризації дерев. Відповідь суха: в бюджеті не закладено»
коментують під дописом
ІА “Погляд” вже повідомляв, що у броварських парках чипують дерева.
Ми розповідали також, що за три роки в Україні планують висадити 1 млрд дерев.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.