Новини
Україна
Здоров'я
За кордоном

Через пандемію мільйони дітей можуть пропустити вакцинацію від кору

16.04.2020 Надiя Проценко 0

Сьогодні, коли всі країни світу зосередилися на боротьбі з пандемією COVID-19, виникає небезпека того, що понад 117 мільйонів дітей можуть пропустити вакцинацію проти кору. Про це попередили два агентства ООН.

Кампанії з імунізації від кору вже відклали в 24 країнах світу, в тому числі в Україні, Казахстані, Киргизстані, Узбекистані. Вони будуть скасовані ще в 13 країнах. У зв'язку з цим Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно з іншими партнерами в галузі охорони здоров'я виступили із заявою на підтримку «Ініціативи з боротьби проти кору і краснухи» – глобального партнерського об'єднання, заснованого обома агентствами ООН спільно з Американським Червоним хрестом та Центром США з контролю над хворобами.

Висловивши стурбованість тим, що мільйони дітей в 37 країнах можуть пропустити вакцинацію, в ООН нагадали про нові керівні принципи ВООЗ з надання допомоги країнам у проведенні заходів з імунізації під час пандемії. У цих рекомендаціях глави установ пропонують зіставляти ризики, пов'язані із затримками вакцинації і з передачею коронавірусу.

«У тому випадку, якщо країнам доведеться прийняти непросте рішення призупинити вакцинацію через поширення COVID-19, ми настійно закликаємо їх керівництво активізувати виявлення нещеплених дітей з тим, щоб, провести їх вакцинацію проти кору, як тільки це стане можливим», – йдеться в заяві.
Її автори підкреслили, що захист населення і працівників охорони здоров'я там, де існує високий ступінь ризику зараження коронавірусом, не повинна обертатися зниженням уваги до дітей.

Автори заяви нагадали, що в 2018 році у всьому світі від кору померло 140 тисячі чоловік, переважно це діти. Цьому можна легко запобігти за допомогою вакцини, яка існує вже 50 років. Але сьогодні основною перешкодою планової імунізації дітей є COVID-19. Найбільшу загрозу ситуація, що склалася, несе дітям у віці до 12 місяців, які частіше за інших помирають від ускладнень, пов’язаних із кором. Без вакцинації їх ризик зараження зростає з кожним днем.

Нагадаємо, що у Європейському регіоні ВООЗ за кількістю випадків кору Україна в минулому році посідала перше місце.

Довідково:
Кір – це вірусне захворювання, яке дуже легко передається і особливо небезпечно для маленьких дітей. Симптоми з’являються на 10-12 день після зараження: це висока температура, нежить, кон’юнктивіт, кашель і невеликі білі цятки в порожнині рота. Через кілька днів з’являється висип – спочатку на обличчі і шиї, а потім і на всьому тілі. Причому пацієнт становить небезпеку для оточуючих за чотири дні до виникнення висипу і залишається заразним протягом ще чотирьох днів. Більшість хворих одужує через 2-3 тижні, але у багатьох розвиваються ускладнення, включаючи сліпоту, енцефаліт і серйозні респіраторні захворювання.