"Це просто блеф": Данілов прокоментував ядерні погрози Шойгу (ВІДЕО)
Глава Міноборони Росії Сергєй Шойгу заявив, що Білорусь вже має у своєму розпорядженні штурмові літаки та комплекси "Іскандер-М", які здатні завдати тактичні ядерні удари.
"Частина білоруських літаків штурмової авіації отримали здатність завдавати ударів по об'єктах супротивника засобами ураження в ядерному оснащенні. Крім того, Збройним силам Білорусі передано оперативно-тактичний ракетний комплекс "Іскандер-М". Він може використовувати ракети як у звичайному, так і в ядерному виконанні".
За його словами, починаючи від учора, 3 квітня, на одному з російських полігонів почали навчання білоруських розрахунків порядку застосування «Іскандер-М» «для захисту Союзної держави».
Проте, секретар РНБО Олексій Данілов вважає такі заяви звичайним блефом. Він вважає, що росіяни хочуть вийти на переговори, через що й роблять усе можливе та неможливе "щоб це відбулося, в тому числі й так званий ядерний шантаж".
"Якщо Росія поставить боєголовки "Іскандер-М" вони будуть і надалі пробувати нагнітати цю ситуацію".
25 березня стало відомо, що Росія і Білорусь домовилися розмістити тактичну ядерну зброю на білоруській території. За словами Путіна, приводом для такого кроку нібито стала заява Великої Британії про постачання Україні боєприпасів зі збідненим ураном, хоча перемовини про розміщення ядерної зброї РФ на території Білорусі велись вже давно.
Росія розмістила на території Білорусі ракетні комплекси «Іскандер» ще в листопаді минулого року. «Іскандер» може застосовувати два типи ракет: балістичні 9М723 та її модифікацію 9М729, а також крилату Р-500. Окрім того, існують і так звані спеціальні бойові частини в 9М723 та 9М729, включно із ядерним зарядом потужністю до 50 кілотонн.
Окрім того, 26 серпня 2022 року самопроголошений президент Білорусі Алєксандр Лукашенко заявив, що білоруські тактичні бомбардувальники СУ-24 пройшли процес модернізації і тепер здатні нести ядерну збою. Раніше білоруський диктатор заявляв, що його країні не потрібна ядерна зброя, оскільки вона є у Російської Федерації, яка у разі необхідності захистить Білорусь «згідно союзного договору».
Під час обговорення питання розміщення ядерної зброї Росії в Білорусі Китай виступив проти передачі тактичної ядерної зброї іншим країнам та розміщення її за межами своєї країни. Заступник постійного представника Китаю при ООН Ген Шуан наголосив, що ядерна війна неприпустима.
Читайте також:
Лукашенко лякає ядерною війною і пропонує "припинити бойові дії";
Арахамія: якщо Білорусь отримає ядерну зброю, в Україні можуть посилити мобілізацію;
"Це велика помилка": Байден про призупинення рф договору про ядерну зброю;
Скільки зброї й від кого отримала Україна за рік війни?
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.