Новини
Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

Британський штам коронавірусу вже в Україні


Перші два випадки підтвердилися в Івано-Франківській області.

фото - freepik.com

Британський штам коронавірусу є заразнішим за інші, адже має видозмінений спайковий білок, який дозволяє закріпитися в клітині й проникнути всередину. До цього моменту в Україні циркулювали  європейський, італійський, іспанський штами коронавірусу.

Однак наразі відомо вже про двох хворих на британський штам коронавірусу з Івано-Франківська. Пацієнти наразі перебувають під наглядом лікарів, повідомили в коментарі виданню «Сегодня» представники Інституту епідеміології та інфекційних хвороб.

Вірусолог Алла Мироненко зазначила, що вакциновані від COVID-19 люди не захворіють британським штамом, адже щеплення «спрацює як слід».

За її словами, вакциновані люди, які захворіють південно-африканський штам коронавірусу, перенесуть хворобу легко без летальних наслідків.

Зауважимо, що станом на 4 березня Івано-Франківська, а також Житомирська і Чернівецька області віднесені до «червоної» зони зі значними показниками поширення COVID-19. Детальніше дивіться таблицю МОЗ.

Нагадаємо, що з 24 лютого Україна повернулася до адаптивного карантину. Це означає, що в областях встановлюються різні карантинні обмеження залежно від епідемічної ситуації.

«Червоний» рівень встановлюється у регіоні, якщо протягом трьох днів перевищено 2 або більше показників:

1) завантаженість ліжок, забезпечених постачанням медичного кисню у визначених закладах охорони здоров’я – більше 65%

2) кількість тестувань методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2 протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – менше 300,

3) кількість госпіталізацій протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – більше 60,

4) коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) – більше 20%,

5) зростання госпіталізацій протягом останніх 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом – більше 50%

«Червоний» рівень епідемічної небезпеки визначається рішенням Державної комісії з питань ТЕБ та НС за ініціативи Міністра охорони здоров’я протягом 48 годин. Рішення Державної комісії з питань ТЕБ та НС набирає чинності не раніше ніж через два дні з дати його оприлюднення. Рішення щодо скасування «червоного» рівня приймається у разі досягнення регіоном усіх показників протягом не менш ніж п’яти днів підряд.

Оскільки антитіла від коронавірусу мають менше 10% світового населення, то єдиним шляхом для створення колективного імунітету є вакцинація. В Україні вакцинація стартувала 24 лютого. Першою отримала вакцину Черкащина, де було зроблено перше щеплення. Напередодні, 23 лютого, 500 тис. доз вакцини Covishield прибули в Україну.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.