03.12.2018
Наталія Ярова 0
Жителі Борисполя масово скаржаться на низьку напругу в електромережі. Правда скаржаться люди переважно у соціальній мережі. А все через те, що громадяни втратили віру у роботу Бориспільського районного підрозділу ПрАТ «Київобленерго».
Бориспільці викладають фотодокази низької напруги і побоюються, що електроприбори через це вийдуть із ладу. Також ніхто не компенсує людям неякісну подачу електрики.
Чому виникає дана проблема?
Низька напруга може виникати через:
старіння електричних мереж,
поганого обслуговування мереж,
зносу основного обладнання,
невірного планування мереж,
значного зростання споживання електроенергії.
Як захистити свої права
Згідно з Правилами користування електричною енергією для населення в пункті 45 зазначено: «Компанія – постачальник електроенергії несе відповідальність за шкоду, заподіяну споживачу або його майну, в розмірі й порядку, визначеному законодавством». У пункті 41 цього документа прописано: «Споживач має право на отримання електричної енергії, якісні характеристики якої визначені державними стандартами України». А згідно зі стандартами, коливання електрики допустимі в рамках: 210-230 В.
Алгоритм відшкодування збитків
У разі виходу техніки з ладу в результаті низького або високого напруги в мережі, необхідно:
1. Звернутися в компанію, яка надає послугу і викликати ремонтну бригаду. Фахівці повинні зафіксувати факт аварії і скласти акт про те, хто винен у трагедії.
2. Наступний крок – необхідно звернутися в сервісний центр, де визначать причину поломки техніки і дадуть письмовий висновок. У центрі також вкажуть вартість ремонту обладнання.
3. Далі слід подати письмове звернення енергопостачальника або ЖЕКу з вимогою відшкодувати збиток.
4. Також можна звернутися в суд першої інстанції (районний суд).