Новини
Бориспіль
Пожежі

Бориспіль продовжує горіти


Із кожним днем пожежники намагаються побороти вогонь, який охоплює поля і часто доходить до людських домівок.

Справа в тому, що "господарі-палії" вважають підпал сухої трави місією всього свого життя. Але часто така місія призводитьдо трагедії.

Департамент екології та природних ресурсів наголошує: скрізь, де спалювали суху рослинність, вже не буде колишнього різнотрав’я. Науково доведено, що при випалюванні сухої рослинності, що є потужним температурним процесом, біопродуктивність сінокосів неухильно знижується, а видовий склад трав занепадає. Кожен акт підпалу – це злочин проти природи.

Так вчора 4 квітня Бориспіль був окутаний димом від такої безглуздої людської діяльності.

"Сьогодні день підпалів в Борисполі та районі, десятки пожеж, горіла рослинність і будівлі, тільки в нашоі команди з 11 по 16 годину 4 виізди на підпали", - розповідає бориспільський пожежник.

https://www.facebook.com/makarovandrii712714/videos/2360208884253849/

Боротися із підпалами можна лише запровадивши великі штрафи за таку діяльність. Наразі відповідальність за випалювання стерні, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя на сільськогосподарських землях, вздовж автомобільних доріг і залізниць, у парках, зелених насадженнях та газонів у населених пунктах передбачена ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та складає від 170 до 340 грн для громадян і від 850 до 1190 грн для посадових осіб. При цьому випалювання рослинності в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 680 грн і на посадових осіб – від 490 до 1700 грн.

За порушення вимог пожежної безпеки в лісах ст.77 КУпАП передбачено відповідальність у вигляді накладення на штрафу на громадян від 17 до 51 грн і на посадових осіб – від 51 до 170 грн. Але якщо такі дії призвели до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, то цією ж статтею передбачено відповідальність у вигляді накладення адмінстягнення на громадян від 51 до 170 грн і на посадових осіб – від 119 до 204 грн.