Бориспіль продовжує горіти
Із кожним днем пожежники намагаються побороти вогонь, який охоплює поля і часто доходить до людських домівок.
Справа в тому, що "господарі-палії" вважають підпал сухої трави місією всього свого життя. Але часто така місія призводитьдо трагедії.
Департамент екології та природних ресурсів наголошує: скрізь, де спалювали суху рослинність, вже не буде колишнього різнотрав’я. Науково доведено, що при випалюванні сухої рослинності, що є потужним температурним процесом, біопродуктивність сінокосів неухильно знижується, а видовий склад трав занепадає. Кожен акт підпалу – це злочин проти природи.
Так вчора 4 квітня Бориспіль був окутаний димом від такої безглуздої людської діяльності.
"Сьогодні день підпалів в Борисполі та районі, десятки пожеж, горіла рослинність і будівлі, тільки в нашоі команди з 11 по 16 годину 4 виізди на підпали", - розповідає бориспільський пожежник.
Боротися із підпалами можна лише запровадивши великі штрафи за таку діяльність. Наразі відповідальність за випалювання стерні, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя на сільськогосподарських землях, вздовж автомобільних доріг і залізниць, у парках, зелених насадженнях та газонів у населених пунктах передбачена ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та складає від 170 до 340 грн для громадян і від 850 до 1190 грн для посадових осіб. При цьому випалювання рослинності в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 680 грн і на посадових осіб – від 490 до 1700 грн.
За порушення вимог пожежної безпеки в лісах ст.77 КУпАП передбачено відповідальність у вигляді накладення на штрафу на громадян від 17 до 51 грн і на посадових осіб – від 51 до 170 грн. Але якщо такі дії призвели до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, то цією ж статтею передбачено відповідальність у вигляді накладення адмінстягнення на громадян від 51 до 170 грн і на посадових осіб – від 119 до 204 грн.