Бізнес йде до онлайну: як створити успішний диджитал-продукт
За умови тотальної диджиталізації, коли весь бізнес переходить в онлайн, а сайти й застосунки множаться, наче гриби після дощу, дуже часто вкладені кошти не окупаються, а розроблений продукт виявляється потрібен лише самому замовнику. У такі моменти новоявлений власник провальної розробки шкодує, що не може скористатися машиною часу, аби все змінити. На щастя, цифрові технології дозволяють це зробити, причому не повертаючись до минулого, а ніби заглядаючи до майбутнього, аби дізнатися реакцію аудиторії на створюваний сайт чи застосунок.
Йдеться про технологію MVP (Minimum Viable Product) - мінімально життєздатний продукт або версію нової розробки, яка має мінімальний функціонал, що необхідний для задоволення запитів перших користувачів.
Використання MVP дозволяє максимально швидко вийти на ринок з новою розробкою та переконатися у її потрібності. Часто розробка MVP створюється з метою протестувати якусь гіпотезу, адже набагато легше перевірити її з мінімальними витратами, ніж потім переробляти вже готовий продукт.
Оскільки при створенні MVP наголос робиться лише на найважливіших функціях нового продукту, його розробка відбувається у максимально стислі строки. Це дозволяє програмі вийти на ринок раніше за конкурентів, й бути не лише актуальною, але навіть інноваційною.
Але замало уникнути помилок на шляху цифровізації, потрібно ще й виконати головне завдання будь-якого бізнесу – збільшити обсяг продажів та прискорити його розвиток. Важливу роль у досягненні цієї мети відіграє UX дизайн, зокрема, він покращує користувальницький досвід та задоволення клієнтів, що автоматично збільшує аудиторію програми. Розробка UX дизайну передбачає планування всієї взаємодії користувача з розробленим продуктом, а також всіх можливих для нього сценаріїв та цілей, яких він може досягти.
Головне завдання UX дизайнерів – зробити програмне забезпечення максимально зручним. Зайве казати, що це дуже відповідальна задача, адже проектування всього шляху користувача вимагає від розробника не лише глибоких знань та досвіду у візуальному дизайні, але й розуміння програмування, дизайні взаємодії й навіть психології. Звичайно, перед цим слід вивчити цільову аудиторію, щоб розуміти, на чому зробити наголос та протестувати результат за допомогою MVP.
Після всього вищезазначеного можна сміливо підсумувати, що UX дизайн є однаково важливим для розробки будь-якого проекту незалежно від масштабів, як для сайту-візитки, так і для масштабної програми. Адже саме від нього залежить, чи стане розробка прибутковою, або ж перетвориться на головний біль власника.
Незалежно від завдань та цілей, однією з головних проблем при створенні продукту вашої мрії стає пошук тямущих розробників. Тут існує великий ризик втрапити на чергових недолугих фрілансерів, які обіцяють зробити все краще, дешевше й вже на завтра, а потім або видають неробочий продукт, або взагалі не виходять на зв'язок. Тому не варто ризикувати, обирайте перевірені команди з успішними кейсами у сфері розробки програмного забезпечення.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.