Новини
Екологія
Технології

Біоінженери створюють медуз-кіборгів для вивчення океану


Глобальна мережа «біогібрідних» медуз може бути в сотні разів більш енергоефективною, ніж сучасні засоби.

Як повідомляють в futurism.com, команда вчених зі Стенфорда і Каліфорнійського технологічного інституту (CalTech) працює над створенням медуз-кіборгів, які могли б досліджувати незліченні глибини океану, замінивши громіздкі і дорогі підводні апарати.

Дослідники розробили пристрій, який самі називають «мікроелектронним протезом» або «контролером плавання». Вони прикріпили його дерев'яною шпилькою до нижньої частини медузи, а потім підвели два електроди від пристрою.

Коли протез активний, він стимулює м'язи медузи регулярним електронним імпульсом. Щоб звести до мінімуму вплив на тварину, вчені помістили електроніку в циліндричний корпус шириною в два сантиметри, додавши пробкові поплавки і вантаж з нержавіючої сталі для підтримки нейтральної плавучості системи.

Біоінженери перевірили пристрій на шести медузах в акваріумі і виявили, що він може змусити тварин плавати майже в три рази швидше їх природного темпу. При цьому, медузи зберігали свою звичайну швидкість, коли носили неактивний контролер плавання.

Хоча мікроелектронних протез впливав тільки на швидкість медузи, дослідники планують додати можливості рульового управління в наступній версії пристрою.

Проте кінцева ідея полягає в тому, щоб пристрої наступного покоління, встановлені на медуз, реєстрували такі показники океану як температура, солоність і кислотність. За словами винахідників, колись вчені зможуть використовувати таких кіборгів для складання карт місцевості і збору інших даних.