Новини
Україна
Культура
Україна-суспільство

Більше половини опитаних українців святкуватимуть День всіх закоханих


Нині мільйонами людей по всьому світу 14 лютого відзначається День усіх закоханих із традиційними «валентинками», зізнаннями у коханні та романтичними сюрпризами.

фото - freepik.com

Як ставляться до цього дня, знаного у світі також як День Валентина або Валентинів день, днями дізнавалась соціологічна група «Рейтинг». Опитавши 2500 респондентів, було опубліковано такі результати:

  • для 43% опитаних українців важливіше бути коханими (із них більшість – жінки),

  • для 38% – важливіше кохати самим (це переважно молоді люди, чоловіки, а також ті пари, які перебувають у стосунках менше 3-х років).

Водночас 55% опитаних українців планують святкувати День всіх закоханих із традиційними подарунками. Чоловіки віком до 35 років на день Святого Валентина часто планують купить плюшевого мишку для своєї коханої. Цікаво, що за останні два роки цей показник дещо зріс (з 49% у 2019 до 55% цьогоріч).

фото - freepik.com

43% респондентів не планують дарувати подарунки у цей день. Таку відповідь дали чоловіки, молодші опитані та незареєстровані подружні пари.

Про те, що українці відзначають День всіх закоханих свідчить статистика майбутніх шлюбів. Станом на 12 лютого в Україні вже подали заяви на оформлення шлюбу 14 лютого 410 закоханих пар, повідомляють у Мін’юсті.

Трохи історії

Вважається, що День святого Валентина існує вже більше 16 століть. «Ввинуватець» свята – християнський священик Валентин, що жив у ІІІ столітті. Зокрема, у 269 році Римською Імперією правив імператор Клавдій II. Воююча римська армія відчувала гостру нестачу солдатів для військових походів, і воєначальник був переконаний, що головний ворог його «наполеонівських» планів – одруження, оскільки одружений легіонер про славу імперії думає набагато менше, ніж про те, як прогодувати сім'ю.

Щоб зберегти військовий дух у своїх солдат, імператор видав указ, що забороняв легіонерам одружуватися. Проте закохуватися солдати від цього не стали менше. На їх щастя, знайшлася людина, яка, не лякаючись імператорського гніву, став таємно вінчати легіонерів з їх коханими. Цією людиною був священик на ім'я Валентин з римського міста Терні (Valentine of Terni). Мабуть, він був справжнім романтиком, тому що його улюбленими розвагами було мирити посварених, допомагати писати любовні листи і дарувати на прохання легіонерів квіти предметам їх пристрасті.
Як тільки про це дізнався імператор, він вирішив припинити «злочинну діяльність» Валентина. Його засудили до страти.

Трагедія ситуації була ще й у тому, що і сам Валентин був закоханий в дочку тюремника. За день до страти священик написав дівчині прощального листа, де розповів про свою любов, і підписав його «Твій Валентин». Прочитаний лист був вже після страти. Згодом, як християнський мученик, який постраждав за віру, Валентин був канонізований католицькою церквою. А в 496 році римський Папа Геласіус I оголосив 14 лютого Днем святого Валентина.

У Західній Європі цей день став широко відзначатись з XIII століття, а в США – з 1777 року.

«Погляд» також писав про акцію до Дня всіх закоханих: імена колишніх на котячих лотках. Незвичайну акцію придумали у США, щоб залучити більше волонтерських пожертвувань для американського притулку.

Дізнайтесь більше про «Тунель кохання» на Білоцерківщині. Ця зелена атракція, яка ще не об’їжджена і не затоптана туристами, лише за 8 км від центру старовинної Білої Церкви, на виїзді в Сквирському напрямку і за містом праворуч. Чудо природи - білоцерківський зелений тунель – омріяне місце для казкових фотосесій та не менш казкових вражень.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.