Новини
Суспільство
Екологія
Здоров'я

Білл Гейтс попередив про «катастрофу, страшнішу за пандемію коронавірусу»


Засновник Microsoft Білл Гейтс вважає, що в найближче десятиліття планету чекає криза, яка виявиться куди гіршою нинішньої пандемії коронавірусу.

Фото: pixabay.com

Про це він написав у своєму блозі GatesNotes.

Новою проблемою для людства, на думку засновника Microsoft, стане зміна клімату.

«Якщо ви хочете зрозуміти, яких збитків завдадуть зміни клімату, подивіться на COVID-19. Загибель людей і економічні труднощі, викликані цією пандемією, – це те, що буде відбуватися регулярно, якщо ми не усунемо викиди вуглецю в світі», – написав він.

Гейтс також пише про те, що зміни клімату призведуть до більшої смертності, ніж коронавірус.

Нагадаємо, на думку вчених, зниження забруднення повітря через карантин могло врятувати більше життів, ніж забере COVID-19.

«За минулий тиждень у всьому світі від COVID-19 померло більше 600 000 чоловік. У річному обчисленні це показник смертності 14 на 100 000 чоловік, – пише він. – Як це співвідноситься зі зміною клімату? Прогнозується, що протягом наступних 40 років підвищення глобальних температур призведе до збільшення глобальної смертності на таку ж величину – 14 смертей на 100 000 чоловік. Натомість до кінця століття, якщо зростання викидів залишиться високим, зміни клімату можуть стати причиною 73 додаткових смертей на 100 000 чоловік. При більш низькому рівні викидів рівень смертності знизиться до 10 на 100 000 чоловік. Іншими словами, до 2060 року зміни клімату можуть бути такими ж смертоносними, як COVID-19, а до 2100 року – в п'ять разів більше смертоносними».

Як повідомляв «Погляд» раніше, вже зараз між змінами клімату та підвищенням смертності існує пряма взаємозалежність. Натомість з 2030 по 2050 роки зміни клімату призведуть до 250 000 додаткових смертей щороку.

Також, за словами Білла Гейтса, через зміни клімату на світ фактично чекає крах економіки. А для того, аби уникнути таких наслідків, потрібно направити на боротьбу зі зміною клімату сили науки в самих різних галузях. Натомість прийняті рішення повинні працювати і в бідних країнах. А починати цю боротьбу треба прямо зараз, витягуючи уроки з пандемії коронавірусу – тобто діяти так само згуртовано, як країни роблять це під час протистояння пандемії.

Читайте також матеріал «Погляду»: Коронавірус: помста природи чи шанс на порятунок людства?