Біла Церква
Баришівка та Березань
Екологія
Земля
Вода
Всесвіт

Біла Церква в стилі «еко»: у місті прозвітували про здійснені екопроєкти


Комунальні служби міста розповіли про реалізовані у Білій Церкві протягом року екологічні заходи.

Про це повідомили у Департаменті житлово-комунального господарства Білоцерківської міськради.

Серед реалізованих міських проєктів є наступні:

#САДЖАЮ (озеленення міста):

За цей рік розроблене програмне забезпечення, а саме портал SmartGreen БЦ, за допомогою, якого проводиться збір інформації щодо наявності і стану зелених насаджень в нашому місті. На підставі отриманої інформації – готується концепція #БЦмістоПарк. Ідея концепції полягає в поєднані наявних і перспективних зон відпочинку «зеленими пішо- велокоридорами».

#ПІКЛУЮСЬ (поводження з безпритульними тваринами):

Місто активно співпрацює з різними зоозахисними організаціями. Завдяки одній з них - FOUR PAWS International, проведено безкоштовний відлов і стерилізація 160 собак, проведено навчальні лекції для студентів БНАУ, відбувся обмін досвідом в питаннях відлову і стерилізації між представниками організації і білоцерківськими ветеринарами. Проведений традиційний підрахунок собак в місті: минулого року було нарахувано 1079 собак. Якщо хтось хоче обрати собі чотирилапого друга – це можна зробити за посиланням. Окрім того, у Білій Церкві щорічно встановлюють зоокомлекси з пакетами для прибирання за собаками в різних місцях міста.

В подальшому у Білій Церкві можливе проведення спільних заходів стосовно стерилізації котів (в цьому питанні місто потребує допомоги місцевих волонтерів).

#СОРТУЮ (поводження з відходами):

У місті продовжують збирати батарейки у скриньки, які встановлені в закладах освіти та в інших різноманітних приміщеннях. Кожен бажаючий можете отримати в Департаменті ЖКГ таку скриньку разом з інформаційними плакатами.

Окрім того, у місті на Торговій площі встановили ящик для збору ламп і елементів живлення, також забираються ртутні термометри у населення. Лампи і термометри здаються на утилізацію: наприкінці 2019 року здали 2652 лампи і 70 термометрів.

Найголовніша новина - це те, що у Білій Церкві в закладах освіти запроваджується роздільний збір сміття, і вже скоро в кожному закладі будуть встановлення контейнера для роздільного збору.

#ЗБЕРІГАЮ (енергоефективність):

Тут реалізовуються два напрямки:

Встановлення або заміна світильників вуличного освітлення на енергозберігаючі. За кредитні кошти міжнародної організації НЕФКО було замінено майже 2500 світильників. Тепер у місті проводиться робота спільно з відділом енергоефективності БМР з приводу продовження співпраці і в планах - замінити ще близько 2000 шт на Залізничному селищі і в районі «Піонерської». Всього по місту встановлені вже близько 4000 ЛЕД світильників.

Проведення заходів по енергозбереженню в житлових багатоквартирних будинках. Спеціально для цього розроблена Програма підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Завдяки цій Програмі ОСББ можуть за допомогою співфінансування провести енергозберігаючі заходи в своєму будинку: утеплити фасад, замінити вікна, встановити індивідуальний тепловий пункт, тощо. Протягом 2017 – 2019 рр. цією програмою скористалося 17 ОСББ і ще 6 подали заявки в 2020 році.

Також у міському Департаменті ЖКГ запросили всіх охочих на традиційний Екопікнік, який відбудеться у Білій Церкві вже у 2021 році.

Нагадаємо, раніше «Погляд» повідомляв, що у Білій Церкві закладають новий парк та реконструюють сквер.

Фото - Департамент ЖКГ Білоцерківської міськради.