Новини
Новини Київської області
Вишгород
Екологія
Вода
Київщина-суспільство

Без доступу до води: на Вишгородщині з’являються нові паркани


Народний депутат від 96-го округу Ольга Василевська-Смаглюк повідомила ще про один випадок встановлення приватної огорожі перед водоймою. На цей раз у Лютежі.

Фото з Фейсбук-сторінки Ольги Василевської-Смаглюк

Прибережні смуги на Вишгородщині, точніше, намагання їх захопити, не раз ставали причинами дискусій і скандалів.

От і цього разу – до народного депутата від 96-го округу почали масово звертатись мешканці села Лютіж, та скаржитись на те, що в кінці вулиці Ватутіна, на прибережній зоні невідомі особи встановлюють двометрову огорожу. Таким чином сільчанам закривають вільний прохід до Київського  водосховища.

Про це Ольга Василевська-Смаглюк поінформувала на своїй Фейсбук-сторінці й зазначила, що згідно з ч. 5 ст. 61 Земельного кодексу України, у прибережних захисних смугах забороняється влаштування огорож або інших конструкцій, що перешкоджають доступу громадян до берегів річок, водойм та островів, окрім випадків, передбачених законом.

Фото з Фейсбук-сторінки Ольги Василевської-Смаглюк

Народний депутат також оприлюднила прізвище власниця земельної ділянки, на якій влаштовують огорожу, зазначивши, що це Тетяна Єлісєєва, власниця будівельного бізнесу та ресторану This is Пивбар у Києві.

«Від обурених активістів відбивається їхній приватний адвокат. Хоча вимогою громадян є лише вільний доступ до водойми. Як повідомляють місцеві, прогулятись Лютізьким пляжем, як раніше, неможливо. Через дві хвилини ходьби натикаєшся на чийсь приватний триметровий паркан. Поряд із цією забудовою сусіди ізолювались височенною залізною огорожею, яка опускається до самого зрізу води. Власник цієї території Трохимчук Ігор, займається вантажними перевезеннями. Куди дивиться сільська рада? Чи це за її мовчазної згоди?» - зазначила народний депутат.

Фото з Фейсбук-сторінки Ольги Василевської-Смаглюк

Також депутат повідомила, що нині скероване звернення до голови Лютізької сільської ради Т.Г. Савенок, яка, згідно з законом, має забезпечити безперешкодний доступ до води. «Якщо з її боку цього не буде зроблено, це свідчитиме про особисту зацікавленість сіль голови», - переконана Василевська-Смаглюк.

Фото з Фейсбук-сторінки Ольги Василевської-Смаглюк

Як повідомляв «Погляд», після тривалої боротьби в Осещині демонтували бетонні блоки біля незаконного паркана.