Новини
Новини світу
За кордоном

Авіаквитки можуть подорожчати на 50% через правила соціального дистанціювання


Пандемія коронавірусу продовжує руйнувати авіаційну галузь.

Якщо на повітряних судах будуть вжиті заходи по соціальному дистанціювання, то ціни на авіаквитки можуть зрости більш ніж на 50% в порівнянні з цінами минулого року, попередила галузева торгова група, пише abcnews.go.com.

Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA), що представляє 290 авіакомпаній, виступила проти обов'язкових правил соціального дистанціювання, згідно з якими між пасажирами в літаках повинні залишатися вільні місця.

«Дані, що ми маємо, свідчать про те, що ризик передачі вірусу на борту повітряного судна низький. Ми збираємося вжити інші заходи, зокрема обов'язкове носіння масок пасажирами та екіпажем. Але ми повинні прийти до рішення, яке додасть пасажирам впевненість в польоті і збереже вартість польоту доступним. Одне без іншого не принесе довгострокової вигоди», – заявив гендиректор IATA Олександр де Жунак.

За даними IATA, заходи по соціальному дистанціювання авіакомпаній знизять максимальний коефіцієнт завантаження повітряних суден до 62%, що нижче «середнього по галузі беззбиткового коефіцієнта завантаження» рівного 77%.

Асоціація прогнозує, що в зв'язку з меншою кількістю місць для продажу авіаквитки в 2020 році зростуть від 43% до 54%, залежно від регіону. І це просто для того, щоб допомогти авіакомпаніям залишатися беззбитковими.

На додаток до пропозиції використовувати лицьові маски, IATA пропонує перевіряти температуру пасажирам і членам екіпажу, організувати безконтактні процеси посадки і висадки, обмежити рух по салону під час польоту і частіше дезінфікувати повітряні судна. Крім того, IATA виступає за впровадження паспортів імунітету.

Згідно з останніми оцінками IATA, авіакомпанії втратять через пандемію 314 мільярдів доларів лише за 2020 рік. Асоціація попереджає, що великі авіакомпанії можуть збанкрутувати до кінця року, якщо не отримають термінової підтримки від держав.

Нагадаємо, три лоукостери поновлюють авіарейси з України.

Як повідомлялося раніше, все більше країн ЄС вводить «кліматичні податки», через що ціни на квитки неминуче зростуть.