Астрономи знайшли наймасивнішу чорну діру в галактиці
Її маса становить 40 мільярдів сонячних мас.
У галактиці на відстані 740 мільйонів світлових років від Землі знаходиться справжнє чудовисько. Галактика Holm 15A – одна з декількох, що становлять кластер галактик Abell 85. Це найяскравіша галактика в Abell 85 і одна з найяскравіших в нашому куточку Всесвіту. Проте в її центрі панує темрява: область має дуже низьку поверхневу яскравість – відбиток, який нерідко залишається після зіткненням двох надмасивних чорних дір.
У центрі Holm 15A виявлена надмасивна чорна діра, яка в 40 мільярдів разів більша маси Сонця, а значить набагато перевершує чорну діру Чумацького Шляху, Стрілець А* (4 мільйони сонячних мас). Фактично, вона перевершує будь-яку іншу чорну діру в околицях нашої галактики.
Використовуючи фотометричні дані обсерваторії «Вендельштейна» і спектральні вимірювання центральної області галактики, астрономи змогли побачити, як швидко рухаються зірки навколо чорної діри. Це були дані, які були необхідні нам для розрахунку маси чорної діри.
В цілому, ця гігантська чорна діра становить 2 відсотки від загальної маси галактики, що є «вельми екстремальним значенням», за словами вчених.
Дослідження, буде опубліковано в Астрофізичному журналі, зараз є в препринті на ArXiv.