Новини
Всесвіт
За кордоном

Астрономи отримали спрямований радіосигнал з іншої зоряної системи


Ця зоряна система знаходиться всього в 4,6 світлових роках від Землі.

Фото: pixabay.com

Про це повідомили в The Guardian.

Астрономи, які шукають радіосигнали інопланетних цивілізацій, виявили «інтригуючий сигнал» з боку Проксіми Центавра, найближчої до Сонця зоряної системи.

Дослідники все ще готують документ про відкриття, і повні дані ще не оприлюднені. Однак відомо, що сигнал являє собою вузький промінь радіохвиль 980 МГц, виявлений в квітні і травні 2019 року завдяки телескопу Паркса в Австралії.

Чим ця частота цікава?

Сигнал 980 МГц з'явився один раз і більше ніколи не виявлявся. Ця частота важлива, тому що в цій смузі радіохвиль, зазвичай, відсутні сигнали від штучних кораблів і супутників. Частота сигналу зсувається і вгору, і вниз, що говорить про неземне походження. «Вузьконаправлений пучок» радіохвиль транслювався протягом 30 годин.

Гіпотези

Наразі вчені ретельно досліджують природу сигналу і намагаються зрозуміти, чи не був він викликаний звичайними перешкодами. Поки найвірогіднішим поясненням сигналу є або раніше невідоме джерело земних перешкод, або явище на кшталт природного радіовипромінювання системи з сильним магнітним полем. Не виключено, що сигнал взагалі надходить від джерела, що знаходиться за Проксіма Центавра. Але й ймовірність існування позаземних цивілізацій дослідники не виключають.

Як повідомляв «Погляд», цьогоріч в США зупинили проєкт з пошуку позаземних цивілізацій. Пізніше також стало відомо, що серед 10 млн зірок вчені не знайшли ознак позаземної цивілізації.

Нагадаємо, не так давно було виявлено ознаки існування життя на Венері, проте згодом вчені визнали, що помилилися.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.