Новини
Екологія
Земля
Вода
Новини світу

Антарктида ще досі випромінює радіоактивний хлор після випробувань ядерної зброї


До такого висновку прийшли вчені після останнього дослідження антарктичних щитів.

Коли в 1950-х і 1960-х роках Сполученими Штатами в Тихому океані були підірвані атомні бомби, хлор-36 був одним з радіоактивних ізотопів, що був викинутий в повітря в результаті реакції нейтронів з хлором в морській воді. З тих пір інші подібні ізотопи повернулися до нормальних рівнів – але не хлор-36.

Ізотоп також зустрічається в природі і використовується вченими на сьогоднішній день разом з берилієм-10. У своєму стандартному стані хлор-36 постійно вловлюється снігом в Антарктиді, тому ми не повинні знаходити будь-які його показання в атмосфері.

«В атмосфері більше немає радіоактивного хлору-36», – каже Мелані Бароні з Європейського центру досліджень в області наук про Землю та довкілля. «Ось чому ми всюди мали б спостерігати природні рівні хлору-36».

Аналізуючи дві конкретні області Антарктики – одну з відносно невеликою кількістю снігу і одну з великою кількістю щорічних снігопадів – вчені виявили, що високі рівні хлору-36 все ще присутні на поверхні, а отже цей ізотоп більш стійкий, ніж вчені вважали раніше думав.

Ці дослідження є нагадуванням про довготривалий вплив ядерної зброї на навколишнє середовище через десятиліття після детонації.

Дослідження було опубліковане в журналі геофізичних досліджень – «Атмосфера».