Новини
Чорнобиль
Екологія
Культура
Всесвіт
Новини Кіно

Американські документалісти відзняли відродження природи Чорнобиля


Всесвітньовідома компанія Netflix показала якою зараз є флора і фауна зони відчуження у документальному серіалі «Our Planet».

Завершальна серія прем'єри документального серіалу Our Planet («Наша планета»), була присвячена природі зони відчуження, як прикладу того, що вона може відновитися на постраждалих від радіації територіях за умови невтручання людини.

https://www.facebook.com/dazv.gov.ua/videos/vb.295321287164663/2409910895705909/?type=2&theater

Відомо, що зйомки у зоні відчуження тривали 2 роки поспіль з перервами у зимовий період. Роботи проводилися більше ніж на 2000 локацій по всій зоні відчуження.

У зйомках, іноземній компанії допомагали українські співробітники ДСП «Екоцентр» Сергій Обрізан, Володимир Демянович, Дмитро Веременко та Катерина Корепанова працювали спільно з продакшеном, забезпечували супровід, логістику, виконували пошук та оцінку локацій, надавали консультації з питань радіаційної безпеки та режиму.

Відзнятий у Чорнобилі матеріал про відродження екосистеми, стане частиною документального серіалу «Our Planet», а закадровий текст для нього буде читати один із найвідоміших у світі ведучих-натуралістів сер Девід Аттенборо.

Серіал складається з восьми серій, кожна з яких представляє розповідь про окрему глобальну екосистему нашої планети – океани, пустелі, ліса тощо. Цей фільм створено в традиціях легендарних документальних фільмів BBC: «Жива планета», «Планета Земля» та «Планета Земля ІІ». Втім цей фільм не тільки показує красу та багатство біорізноманіття нашої планети, а й драматичні зміни, які відбуваються з природними комплексами внаслідок діяльності людини і зокрема - глобального потепління.

Державне агентство України з управління зоною відчуження