Новини
Васильків
Екологія
Земля

Активісти з Васильківщини нікого не чекають, а діють


Як відомо, перш ніж когось змушувати щось зробити, слід показати це на власному прикладі. Саме так і роблять небайдужі до навколишнього середовища люди на Васильківщині. Вони своєю активною позицією, прагненням покращити те, що нас оточує, показують гарний приклад для всіх нас.

Очищена лісосмуга в смт Глеваха


Так, дівчата з смт Глеваха (Евгения Иким, Jul Manko, Ilona Piven) вже не вперше збираються, щоб разом позбирати сміття у лісі в рідному селищі. Активістки зазначають, що з кожним разом до них приєднуються нові люди, а це радує. 3 квітня вони не лише позбирали сміття в мішки, а й домовилися з селищним головою, що зібране сміття заберуть.

Дівчата висловлюють сподівання, що це буде зроблено якнайшвидше, адже поряд із тими пакетами вже починаються з’являтися стаканчики з-під кави та одноразовий посуд. Добре, хоч вистачило совісті таким «відпочивальникам» донести його до мішків, а не залишити просто в лісі.

Майданчик для крупногабаритного сміття в мікрорайоні "Масив" м. Васильків

У Василькові активному мешканцю мікрорайону «Масив» Валентину Грегулю теж набридло споглядати на стихійне сміттєзвалище, яке існувало багато років поспіль на його рідному подвір’ї багатоповерхового будинку по вулиці Сагайдачного. Тож він, не чекаючи ні від кого допомоги, вирішив за власний кошт облаштувати майданчик для сміття. Зокрема, забетонував майданчик для крупногабаритного сміття.

«Це не тільки еститично красиво, а й комунальним службам тепер буде зручніше екскаватором забирати звідси негабарите сміття», – каже Валентин Грегуль. Також він влаштував накриття для сміттєвих баків, які, до речі, невдовзі будуть мати яскраве художнє оформлення, висадив навколо майданчика зелені насадження, поставив забор, старі сміттєбаки оновив.

Так виглядаав майданчик до його облаштування Валентином Грегулем

А в селищі Гребінки 3 квітня на проспекті Науки учні Гребінківського НВК висадили сакури та гостролисті клени. За повідомленням Гребінківської селищної ради, у селищі триває двомісячник із благоустрою, тож усіх мешканців запрошують долучатися до створення краси і затишку рідного селища.

Висаджені дерева у смт Гребінки

Це лише кілька прикладів, вартих наслідування. На щастя, Васильківщина має ще багато таких активістів, а не лише безсовісних забруднювачів довкілля. Матимемо сподівання, що гарний приклад так само буде заразний, як і поганий. І мешканці, які відпочивають у лісі чи на березі річки будуть хоча б прибирати за собою.